Wiadomości

  • 23 grudnia 2021
  • 27 stycznia 2022
  • wyświetleń: 18002

Wraca sprawa nowego centrum w Tychach. Ankieta do 31 stycznia

Miasto Tychy rozpoczyna działania zmierzające do stworzenia nowego centrum Tychów. Powołano w tym celu specjalnego pełnomocnika. Na początek poproszono mieszkańców o wypełnienie ankiety, która pomoże poznać potrzeby, preferencje i wyobrażenia tyszan o tym, jak powinno wyglądać centrum. Wypowiedzieć można się do 31 stycznia.Pełnomocnikiem prezydenta ds. nowego centrum miasta został urbanista Michał Lorbiecki. Jego zadaniem jest skoordynowanie działań i zaangażowanie wszystkich stron w procesie powstawania nowego obszaru miasta: samorządu, właścicieli nieruchomości, inwestorów oraz mieszkańców.

Przypomnijmy: nowe centrum miasta ma powstać przy Al. Jana Pawła II na terenie w pobliżu "szkieletora", gdzie dawniej mieściło się duże targowisko. Od prawie 20 lat obszar ten leży odłogiem. W pracach nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego za strategiczny uznano cały obszar przy Al. Jana Pawła II, a nie tylko sam niezagospodarowany teren.

Obszar nowego centrum Tychów
Obszar pod nowe centrum Tychów przy Al. Jana Pawła II · fot. UM Tychy


Oprócz trwających prac nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, wypracowano kierunek rozwoju tego obszaru. Jest to wizja centrum miasta wielofunkcyjnego, różnorodnego, pełnego zieleni i dla każdego. Plan zagospodarowania będzie stanowił podstawę zamierzeń inwestycyjnych. Każdy tyszanin może włączyć się we współpracę w powstawaniu koncepcji właśnie poprzez ankietę.

Obszar nowego centrum Tychów
Obszar pod nowe centrum Tychów · fot. UM Tychy


- Nadszedł czas, by dokończyć nasze miasto. Zapraszam do wspólnej pracy - mówi Michał Lorbiecki.

Ankieta dostępna jest elektronicznie oraz do pobrania - wszystko pod poniższym linkiem: https://umtychy.pl/artykul/7215/ankieta-w-sprawie-nowego-centrum

Po wydrukowaniu i wypełnieniu można ją zwrócić:

  • w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Tychy przy Al. Niepodległości 49,
  • elektronicznie (przesyłając skan lub zdjęcie) na adres mailowy: michal.lorbiecki@umtychy.pl.


Więcej informacji o konsultacjach można uzyskać, pisząc na powyższy adres mailowy lub pod numerem telefonu 32 776 37 68.

W ankiecie znajdziemy następujące pytania: co się Pani/Panu podoba w Tychach? Co się Pani/Panu nie podoba w Tychach? Jak najczęściej spędza Pani/Pan czas wolny? Które miejsca w mieście są dla Pani/Pana wyjątkowe, ważne? Które pozytywnie się kojarzą? Dlaczego właśnie te miejsca? W których miejscach w mieście czuje się Pani/Pan źle, niekomfortowo? Dlaczego właśnie w tych miejscach? W jaki sposób i do jakich celów porusza się Pani/Pan po mieście? Czy jest coś, co utrudnia Pani/Panu poruszanie się po mieście? Co zmieniłaby Pani/zmieniłby Pan w Tychach, gdyby nie było żadnych ograniczeń? Co uważa Pani/Pan za najbardziej wartościowe w powstaniu nowego miasta według koncepcji Wejchertów? Dlaczego? Którędy Pani/Pana zdaniem przebiega Oś Zielona? Jakie pełni funkcje? Gdzie Pani/Pana zdaniem znajduje się obecnie centrum Tychów? Dlaczego właśnie tam? Jakie funkcje według Pani/Pana powinno pełnić nowe centrum miasta? Dlaczego? Jakie budynki według Pani/Pana powinny znaleźć się w nowym centrum miasta? Dlaczego? Dla kogo Pani/Pana zdaniem powinno być centrum miasta? Dlaczego? W jaki sposób według Pani/Pana powinniśmy się przemieszczać po nowym centrum miasta? Dlaczego? Gdyby można było przenieść centrum innego miasta do Tychów, które miasto byłoby Pani/Pana zdaniem najlepszym wzorem do naśladowania? Dlaczego? Czego według Pani/Pana nie może zabraknąć w nowym centrum miasta Tychy? Dlaczego? Co łączy Panią/Pana z Tychami? Jakich usług/sklepów według Pani/Pana brakuje w mieście? (spożywczych, gastronomii, typu kawiarnia, bistro, restauracja, rozrywki typu pub, klub, społecznych typu żłobek, przedszkole, szkoła, salonów i gabinetów typu fryzjer, kosmetyczka, drobnych napraw typu krawiec, szewc, sportu typu siłownia, fitness klub, kultury typu dom kultury, galeria sztuki, dużych marketów).

Pełnomocnik Michał Lorbiecki ma już swoją stronę na Facebooku, która dotyczy prac nad powstawaniem centrum: https://www.facebook.com/lorbieckimichal

Loading...

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj