Wiadomości

  • 5 lutego 2021
  • 7 lutego 2021
  • wyświetleń: 6976

[WIDEO] Raisa Misztela dotarła do ścisłego finału The Voice Senior

Wielki sukces tyszanki! Raisa Misztela, dzięki głosom jurorów, dotarła do ścisłego finału programu The Voice Senior. Emisja odbyła się w sobotę w TVP2.

Raisa Misztela dotarła do ścisłego finału programu The Voice Senior
Raisa Misztela dotarła do ścisłego finału programu The Voice Senior · fot. TVP


Raisa Misztela, tyszanka pochodząca z Ukrainy, brała udział w programie jako członek drużyny Alicji Majewskiej. W sobotę mogliśmy wysłuchać jej wykonania utworów "Niech żyje bal", "Modlitwa" oraz "Oczy czarne". Po ostatnim finałowym występie Raisy jurorzy programu powiedzieli, że są pod wrażeniem talentu mieszkanki Tychów. Poniżej utwór "Modlitwa" z repertuaru Bułata Okudżawy w wykonaniu tyszanki.Raisa Misztela mieszka w Tychach od 40 lat. Wraz z mężem prowadzi znaną w mieście piekarnię. W Zespole Szkół im. Morcinka w Tychach uczy języka rosyjskiego.

Urodziła się na Ukrainie, w Doniecku, gdzie spędziła swoją młodość, śpiewając w znanym zespole "Promiń", z którym koncertowała po całym, wówczas jeszcze Związku Radzieckim. W 1983 roku zdobyła na festiwalu w Bułgarii Grand Prix (Złote Piaski). Następnie wyszła za mąż za obywatela Polski, kiedyś znanego zapaśnika, Józefa Misztelę. W 2003 roku wystąpiła w programie TVN "Droga do Gwiazd", dzięki czemu wróciła na estradę. Wydała płytę "Złote przeboje Ałły Pugaczowej". W 2006 roku miała okazję spełnić swoje marzenie występując w Sali Kongresowej w Warszawie przed ambasadorem Ukrainy. Koncertowała w Wiedniu, Budapeszcie, Warszawie, na Teneryfie. Pisali dla niej Marcin Kindla, Jerzy Słota (członek zespołu VOX), Krzysztof Logan-Tomaszewski, Anna Ignaszewska, Regina Misztela oraz nieżyjący już Mirek Breguła. W 2007 roku wydała płytę "Panta rei".

Loading...

BM, mp / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj