Wiadomości

  • 2 lipca 2021
  • wyświetleń: 4289

Nie żyje dawny perkusista Dżemu, Leszek Faliński

W nocy z 30 czerwca na 1 lipca zmarł w Tychach po dłuższej chorobie perkusista pierwszego składu zespołu Dżem - Leszek Faliński.

Leszek Faliński nie żyje
Leszek Faliński nie żyje · fot. archiwum prywatne


Urodził się w 1958 roku w Katowicach. Młodość spędził w Tychach. Przez kilka lat był perkusistą grupy, do której dołączył w 1975 roku. Wraz z Ryśkiem Riedlem komponował pierwsze oryginalne piosenki zespołu.

Faliński, Riedel, Dżem
Leszek Faliński z muzykami zespołu Dżem · fot. www.dzem.com.pl


Jak czytamy na oficjalnej stronie Dżemu, spośród muzyków, którzy przewinęli przez skład na przestrzeni lat, najważniejszy okazał się właśnie Leszek Faliński. To on wraz z Riedlem był siłą napędową zespołu. Jako basista grupy występował także brat Leszka - Tadeusz Faliński.

W 1980 roku bracia Falińscy opuścili Dżem i założyli grupę Daktyl. W kolejnych latach Leszek Faliński porzucił muzykę i skupił się na pracy zawodowej. W 2000 roku powrócił z albumem „Musisz wiedzieć”, który wydał jako Leszek Faliński Band.

Muzyk zmarł w wieku 63 lat.

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj