Wiadomości

  • 10 listopada 2021
  • 14 listopada 2021
  • wyświetleń: 6568

Niebawem przebudowa targowiska przy al. Bielskiej w Tychach

Miasto Tychy pozyskało dofinansowanie w wysokości 999 999,00 zł ze środków europejskich (Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020) na przebudowę miejskiego targowiska przy al. Bielskiej na Starych Tychach. Kiedy zostanie przeprowadzona modernizacja?

Jarmark staroci, targowisko na Bielskiej , targ tychy
Targowisko na Starych Tychach przy Al. Bielskiej - Tyski Jarmark Staroci - 31.10.2021 · fot. Inicjatywa Tyska


Zakres inwestycji zakłada przebudowę istniejącej infrastruktury oraz budowę nowych elementów, wpływających na poprawę jakości świadczonych usług. Przebudowie podlegać będą stragany, modułowe wiaty handlowe, boksy magazynowe dla rolnictwa ekologicznego, pomieszczenia techniczne, biura, przymierzalnie, wiata śmietnikowa, stojaki rowerowe, ciągi komunikacyjne. W części obiektów zainstalowany zostanie system centralnego ogrzewania i wykonana termomodernizacja wraz z instalacją fotowoltaiczną. Nowa infrastruktura powinna wpłynąć na obniżenie kosztów bieżącego utrzymania targu i utrzymanie dotychczasowych opłat czynszowych.

Przedsięwzięcie ma również na celu uporządkowanie przestrzeni targowiska, promocję lokalnych produktów ekologicznych, a także wzrost konkurencyjności producentów rolnych. Niewątpliwym atutem przebudowywanej infrastruktury jest prowadzenie sprzedaży na wolnym powietrzu, co minimalizować będzie możliwości zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Tyski Jarmark Staroci - 29.07.2018
Targowisko na Starych Tychach obecnie · fot. joa / tychy.info


Projekt realizowany będzie w ramach działania „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów” i poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury” objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW).

- Umowa z Urzędem Marszałkowskim, który jest operatorem Programu została już podpisana. Zakończenie realizacji planowanej inwestycji przewidywane jest na grudzień 2022 roku - poinformowała Ewa Grudniok, rzecznik Urzędu Miasta Tychy.

Termin realizacji: 2022 rok.
Koszt całkowity: 1 603 489 PLN
Kwota dofinansowania ze środków EFRROW: 999 999 PLN.

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj