tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 22 lipca 2021

Odszedł Dariusz Dyrda - były tyski radny i działacz RAŚ

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj

W wieku 57 lat odszedł Dariusz Dyrda - dziennikarz, publicysta, społecznik i były radny Miasta Tychy. Informację przekazał w mediach społecznościowych Ruch Autonomii Śląska, którego był działaczem.

Nie żyje Dariusz Dyrda
Nie żyje Dariusz Dyrda · fot. RAŚ / Facebook


Dariusz Dyrda był dziennikarzem wielu czasopism - m.in. „Sztandaru Młodych”, „Trybuny Robotniczej", redaktorem naczelnym „Tygodnia w Tychach”,„Wiadomości Zagłębia”, miesięcznika Jaskółka Śląska (magazyn Ruchu Autonomii Śląska),„Ślůnski Cajtung”. W 2018 roku został redaktorem naczelnym tygodnika "Echo", którego wydawanie zawieszono w ubiegłym roku.

Loading...


W latach 2002 - 2006 był radnym Rady Miasta Tychy. W latach 2011-2015 był członkiem Rady Naczelnej RAŚ. Do stycznia 2015 pełnił rolę przewodniczącego koła bieruńsko-lędzińskiego RAŚ. W 2017 został jednym z założycieli partii Ślonzoki Razem (zarejestrowanej w 2018). Był synem rzeźbiarza urodzonego w Wyrach - Augustyna Dyrdy.

- Wielbiciel Śląska i śląskości. Niepospolity umysł, cięty język, wulkan pozytywnej energii. Nie zawsze było nam po drodze. Zawsze się szanowaliśmy. Tydzień temu rozmawialiśmy ostatni raz. Jak zwykle serdecznie... - wspomina Dariusza Dyrdę Michał Gramatyka.

Loading...

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj