Wiadomości

  • 16 lutego 2021
  • 21 lutego 2021
  • wyświetleń: 14495

IKEA w Tychach. Mobilny Punkt Odbioru Zamówień IKEA już działa

Od wtorku, 16 lutego robiąc zakupy za pośrednictwem strony IKEA.pl oraz Aplikacji Mobilnej IKEA, jako miejsce dostarczenia towaru można wybrać Mobilny Punkt Odbioru Zamówień IKEA w Tychach. Samochód IKEA zatrzymuje się na parkingu sklepu E.Leclerc przy ul. Budowlanych 75 na Osiedlu B. Razem z pozostałymi Punktami Odbioru Zamówień IKEA to już siódme tego typu miejsce na terenie województwa śląskiego, w którym można odebrać produkty IKEA zakupione online.

IKEA w Tychach. Mobilny Punkt Odbioru Zamówień IKEA już działa
IKEA w Tychach. Mobilny Punkt Odbioru Zamówień IKEA już działa · fot. materiały prasowe


Otwarcie Mobilnego Punktu Odbioru Zamówień IKEA w Tychach to dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców miasta, ale także dla klientów IKEA z powiatów mikołowskiego, pszczyńskiego, czy bieruńsko-lędzińskiego. Dobra, bo bliższa i szybsza, alternatywa dla zakupów w sklepie IKEA w Katowicach. Pierwsze zamówienia, które można składać od wtorku 16 lutego, zostaną dostarczone do klientów jeszcze w tym tygodniu.

- Koszt usługi „Zamów i odbierz”, którą wybiera się po dokonaniu transakcji, to 29 zł bez względu na wielkość zamówienia. Nie ma także ograniczeń wagowych. Klient niezależnie od tego, czy kupi na przykład sam materac, czy kuchnię zapłaci za dostawę taką samą cenę - tłumaczy Monika Kosakiewicz-Komasara, kierownik ds. klienta biznesowego, lokalnego marketingu / zrównoważonego rozwoju IKEA w Katowicach.

Mobilny Punkt Odbioru Zamówień IKEA w Tychach jest wzorowanym na koncepcji IKEA NEAR YOU w Danii. Zlokalizowany jest na parkingu sklepu E.Leclerc przy ul. Budowlanych 75 na Osiedlu B. Działa on od poniedziałku do piątku w godz. od 16.00 do 19.00, a także w soboty i niedziele (handlowe) od 9.00 do 12.00. W województwie śląskim podobne Mobilne Punkty Odbioru Zamówień IKEA funkcjonują także w Rybniku oraz Tarnowskich Górach. Ponadto klienci mogą korzystać z Punktów Odbioru Zamówień IKEA w Katowicach, Gliwicach, Częstochowie oraz Bielsku-Białej.

- Pandemia przyśpieszyła zmianę nawyków zakupowych, dlatego cały czas testujemy i wprowadzamy nowe możliwości, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Dzięki temu za pomocą kanałów online mogą oni nie tylko kupić produkty z naszego sklepu, ale także skorzystać z usługi zdalnego planowania i projektowania wnętrz. Nie wychodząc z domu, wspólnie z konsultantem IKEA, nasi klienci mogą na przykład zaplanować swoją wymarzoną szafę PAX lub kuchnię, a następnie odebrać w Mobilnym Punkcie Odbioru Zamówień IKEA. Przyświeca nam hasło „IKEA bliżej niż myślisz”, dlatego konsekwentnie kontynuujemy rozwój w kierunku wielokanałowości. Ważne jest dla nas, aby być wsparciem dla naszych klientów w dostosowywaniu mieszkań do nowych wyzwań. W ostatnim roku wszędzie i niemal dla wszystkich dom stał się centrum świata - mówi Monika Kosakiewicz-Komasara.

IKEA w Tychach. Mobilny Punkt Odbioru Zamówień IKEA już działa
IKEA w Tychach. Mobilny Punkt Odbioru Zamówień IKEA już działa · fot. materiały prasowe


Jak wynika z danych sieci, klienci IKEA coraz częściej korzystają z usług dostaw do domu, w tym coraz chętniej z usługi „Zamów i Odbierz”, dokonując zakupów na IKEA.pl. Udział sprzedaży online w całkowitej sprzedaży w roku finansowym 2020 (wrzesień 2019 - sierpień 2020) wzrósł dwukrotnie z 10 do 20 procent, natomiast liczba odwiedzin na stronie IKEA.pl wzrosła o 30% do rekordowego poziomu 154 milionów. Polska to jeden z najszybciej rosnących rynków online w IKEA na świecie. Już teraz w całym kraju klienci mogą zamawiać produkty z asortymentu firmy do 60 Punktów Odbioru Zamówień IKEA (łącznie z Punktami Mobilnymi).

Jesienią 2020 roku IKEA wprowadziła nową usługę „Dostawa do Paczkomatów”. Klienci kupujący produkty online mogą wybrać jeden z ponad 9 tysięcy - w tym 1370 w woj. śląskim - Paczkomatów InPost w całej Polsce, do których trafi zamówienie.

- Do Paczkomatów InPost klienci mogą zamawiać produkty, które mieszczą się w paczkach o maksymalnych wymiarach do 56/36/38 cm i o wadze do 24 kg. Podczas zakupów na stronie IKEA.pl lub przez Aplikację IKEA system sam oceni, czy wybrane produkty mogą zostać dostarczone do Paczkomatu InPost. Nowa metoda dostawy jest dostępna dla około 4000 artykułów z oferty dostępnej na IKEA.pl. Koszt usługi jest stały i wynosi 12 złotych - mówi Monika Kosakiewicz-Komasara, kierownik ds. klienta biznesowego, lokalnego marketingu / zrównoważonego rozwoju IKEA w Katowicach.

Wśród produktów, jakie mieszkańcy województwa śląskiego w wygodny i bezpieczny sposób zakupili poprzez kanały sprzedaży online są m.in. elementy wyposażenia kuchni, sofy, stoliki kawowe, komody, szafy, lustra, czy materace. Nie brakuje także artykułów wyposażenia wnętrz, jak: dywany, komplety pościeli, zasłony, lampy i klosze.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, IKEA cały czas podejmuje inicjatywy związane ze strategią People & Planet Positive, które koncentrują się na działaniach przybliżających ją do celu, jakim jest stanie się biznesem w pełni cyrkularnym, neutralnym klimatycznie, jeszcze bardziej włączającym i dbającym o równe i sprawiedliwe traktowanie. Jednym z kluczowych obszarów działania IKEA w Polsce jest także wspieranie lokalnych społeczności.

- Naszą wizją jest tworzenie lepszych warunków codziennego życia dla wielu ludzi. Nie tylko dla naszych klientów, którzy kupują u nas produkty wyposażenia wnętrz, ale także dla lokalnej społeczności - podkreśla Monika Kosakiewicz-Komasara.
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj