Reklama

Wiadomości

  • 20 czerwca 2021
  • 22 czerwca 2021
  • wyświetleń: 47562

[ZDJĘCIA] W Jeziorze Paprocańskim utopił się 23-latek

W niedzielę, 20 czerwca po południu na terenie OW Paprocany utopił się 23-letni mężczyzna. Na moment ratownikom udało się przywrócić mu funkcje życiowe, jednak ostatecznie nie udało się go uratować.

W Jeziorze Paprocańskim utopił się 23-latek - 20.06.2021 · fot. 112tychy.pl


W niedzielę, 20 czerwca przed godziną 16.00 ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pełniący dyżur na plaży przy Jeziorze Paprocańskim zostali zaalarmowani, że kilkadziesiąt metrów od nich, poza strzeżoną plażą, zniknął pod wodą młody mężczyzna. Ze wstępnych informacji wynikało, że miał on wejść z innym mężczyzną do wody, by zanurkować i już nie wypłynął.

Ratownicy WOPR wraz z osobami wypoczywającymi nad wodą ruszyli natychmiast do działań. Utworzony został, tzw. łańcuch życia. Kilka osób trzymając się za ręce przeczesywało dno jeziora w poszukiwaniu mężczyzny. Po około piętnastu minutach od zgłoszenia natrafiono na ciało mężczyzny ok 15m od brzegu.

Mężczyzna został wyciągnięty na brzeg gdzie została natychmiast podjęta resuscytacja krążeniowo - oddechowa. Do działań zadysponowane zostały: zespół ratownictwa medycznego, patrole policji, zastęp straży pożarnej, patrol straży miejskiej oraz latająca karetka - Ratownik 4.

20 minut po wydobyciu mężczyzny na brzeg udało się ratownikom i lekarzowi przywrócić funkcje życiowe. Mężczyzna naziemnym ZRM został przetransportowany na pobliskie boisko piłkarskie gdzie wylądował śmigłowiec LPR-u.

Niestety podczas transportu z naziemnego zespołu do śmigłowca u mężczyzny po raz kolejny doszło do zatrzymania krążenia. Ratownicy po raz kolejny przystąpili do medycznych czynności ratunkowych. Niestety ich wysiłki spełzły na niczym. Będący na miejscu lekarz stwierdził zgon 23-letniego mężczyzny.

Na miejsce został wezwany policyjny technik kryminalistyki oraz prokurator. Prokurator zarządził sekcję zwłok. Policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą dalsze postepowanie w sprawie tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Jak udało się nam ustalić, mężczyzna był narodowości ukraińskiej.

ar / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj