Wiadomości

  • 19 grudnia 2021
  • 20 grudnia 2021
  • wyświetleń: 7357

[FOTO] W Tychach odbył się protest w obronie TVN i wolnych mediów

W niedzielę, 19 grudnia w wielu polskich miastach, także w Tychach odbyły się demonstracje w obronie TVN i wolnych mediów.

W Tychach odbył się protest w obronie TVN i wolnych mediów - 19.12.2021
W Tychach odbył się protest w obronie TVN i wolnych mediów - 19.12.2021 · fot. Michał Gramatyka / Facebook


Grupa osób zgromadziła się w niedzielne popołudnie pod Pomnikiem Niepodległości przy Parku Miejskim Solidarności w Tychach. W naszym mieście na pikietę zaprosił poseł Polski 2050 Michał Gramatyka, który następnie brał udział w proteście na katowickim Rynku. Według posła w Tychach w najgorętszym momencie protest zgromadził około 300 osób.

Protesty w całym kraju odbywały się w związku z przyjętą przez Sejm nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji (tzw. lex TVN). Główny protest pod hasłem "Wolne media, wolni ludzie, wolna Polska" rozpoczął się wieczorem przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Ustawa trafi na biurko prezydenta Andrzeja Dudy, który może ją podpisać, zawetować lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego.

Loading...

ar, ups / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj