Wiadomości

  • 10 czerwca 2021
  • 14 czerwca 2021
  • wyświetleń: 6388

[WIDEO, ZDJĘCIA] Happening przeciw przemocy domowej w Tychach

W sobotnie przedpołudnie w Tychach, pod halą sportową przy al. Piłsudskiego zebrało się kilkudziesięciu motocyklistów i miłośników motoryzacji z przypiętymi pluszakami do swoich pojazdów w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej pt. "Użyj serca, nie pięści" zorganizowanej przez fundację "Warto Żyć Dla Kogoś" by następnie przejechać w paradzie ulica miasta.

Użyj Serca Nie Pięści - Stop przemocy domowej · fot. Tomasz Gonsior


Happening polegał na ustawieniu w strategicznych miejscach ponad 50 miast i miejscowości w Polsce pluszowych misiów obrazujących przemoc domową poprzez plastry i bandaże, z których będą miały zrobione opatrunki.

Jednocześnie każdy pluszowy miś posiadał zawieszkę informującą o rozwiązaniach pomocowych dla ofiar przemocy. Obok misiów pozostawiono ulotki do zabrania przez przechodniów, z podanym numerem „Niebieskiej Linii, oraz informacją o możliwości pobrania aplikacji „Twój Parasol”.W promocję akcji włączyli się również motocykliści, którzy w te dni umieszczą na motorach maskotki. Jako ambasadorowie do akcji dołączyli zawodowi sportowcy, trenerzy oraz aktorzy, którzy dołożą starań, nagłaśniając akcje w mediach społecznościowych.

W dniach 11-13 czerwca, jeśli gdziekolwiek zobaczysz misia ze śladami przemocy. wrzuć na swoje social media zdjęcie wraz z hasztagiem: #UżyjSercaNiePięsci.

Chcesz pomóc? weź udział w akcji już teraz!

  • przygotuj misia (przyklej plaster, owiń bandażem),
  • wydrukuj plakat i powieś w swojej okolicy,
  • wydrukuj zawieszkę do misia (dwustronnie) format 8×13,
  • wydrukuj ulotkę (dwustronnie) format A6,
  • w dniach 11-13 czerwca wystaw misia w strategicznym punkcie swojej miejscowości, połóż obok ulotki -może komuś zmienisz życie,
  • masz motor? Świetnie, posadź w tych dniach misia na motocykl, niech Ci towarzyszy. To znak, że wspierasz duchowo wszystkich tych, którzy doświadczają przemocy fizycznej jak i duchowej.


Nie bądź obojętny na ludzką krzywdę, reaguj! - nawołują organizatorzy akcji.

Na happening w naszym mieście zaprosili: Fundacja "Warto Żyć Dla Kogoś" oddział Tychy 9 Gwiazd Południa, Moto Pistons Górny Śląsk, Tyski Ruch Klasyków oraz Brave Dogs Polska Chapter Tychy.

ab, ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj