Wiadomości

  • 13 października 2021
  • 17 października 2021
  • wyświetleń: 7819

Mateusz Krzyżowski w półfinale Konkursu Chopinowskiego

W sobotę, 16 października tyszanin Mateusz Krzyżowski wystąpił w półfinale XVIII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina. Decyzją jury pianista z Tychów nie znalazł się w gronie finalistów i zakończył swój udział w konkursie na III etapie.

Mateusz Krzyżowski wystąpił w półfinale Konkursu Chopinowskiego
Mateusz Krzyżowski wystąpił w półfinale Konkursu Chopinowskiego · fot. Darek Golik / Chopin Institute


W III etapie konkursu pianiści stanęli przed wyzwaniem zagrania 45-55-minutowego recitalu, uwzględniającego w programie m.in. wybraną sonatę i wybrany pełny cykl mazurków. Sobotni występ Mateusza Krzyżowskiego można obejrzeć poniżej (od 3:35.40).Decyzją Jury pod przewodnictwem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń do finałów zakwalifikowało się 12 uczestników reprezentujących 10 krajów, w tym dwóch Polaków - Jakub Kuszlik oraz Kamil Pacholec. XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina potrwa do 23 października.

ar, mp / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj