Reklama

Wiadomości

  • 14 września 2021
  • wyświetleń: 18632

Wypadek na terenie zakładu Master. Nie żyje 33-latek

We wtorek, 14 września przed godziną 11.00 na terenie firmy Master - Odpady i Energia przy ulicy Lokalnej doszło do wypadku. Niestety nie udało się uratować życia młodego mężczyzny. Tyska Spółka Master - Odpady i Energia wydała komunikat w tej sprawie.

Wypadek na terenie zakładu Master. Nie żyje 33-latek - 14.09.2021 · fot. Tomasz Pestka


Pracownik zakładu wpadł do buforowego zbiornika z gazami, który jest elementem instalacji do przetwarzania bioodpadów. Mężczyzna w momencie dotarcia służb na miejsce nie dawał oznak życia - poinformował Tomasz Kostyra, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Działania strażaków polegały na wydobyciu mężczyzny i rozpoczęciu działań reanimacyjnych. Następnie poszkodowany pracownik został przekazany w ręce ratowników medycznych. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (Ratownik4). Niestety pomimo wysiłku ratowników nie udało się uratować życia 33-letniego mężczyzny. Został stwierdzony zgon. Na miejsce udał się prokurator oraz przedstawiciele Inspekcji Pracy. Trwa wyjaśnianie okoliczności śmiertelnego wypadku.

Komunikat Spółki MasterSzanowni Państwo,

Master spółka z o.o. z siedzibą w Tychach z przykrością informuje, że dnia 14 września 2021 roku na terenie zakładu przy ul. Lokalnej 11 w Tychach Miał miejsce tragiczny wypadek. Nastąpił on podczas uruchamiania wyremontowanego zbiornika OS1, do którego odprowadzane są ścieki z hali kompostowni. Pracownik zszedł do pustego zbiornika. Podczas, gdy demontował jeden z korków, blokujących odpady, nastąpił nagły wyrzut odcieku, a zbiornik zaczął się błyskawicznie wypełniać. Pracownik stracił przytomność. Ponieważ Master posiada system bezpośredniego powiadamiania, w ciągu pięciu minut na miejscu pojawiła się Państwowa Straż Pożarna oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i karetka. Pomimo poświęcenia strażaków i szybko podjętej akcji reanimacyjnej pracownik poniósł śmierć.

Na miejscu zdarzenia pracują specjalistyczne służby: straży pożarnej, policji, przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy, a także służby prokuratorskiej.

Zarząd spółki Master ściśle współpracuje z policją, prokuratorem oraz pozostałymi służbami. Powołano specjalną komisję, badającą wszystkie okoliczności zdarzenia, które mogły mieć wpływ na przyczyny i przebieg wypadku.

Do czasu zakończenia prac prowadzonych przez policję i prokuraturę oraz ustalenia przyczyn wypadku Zarząd spółki Master zmuszony jest wstrzymać się od udzielania komentarzy w sprawie. Zapewniamy jednocześnie, że o wynikach prac wewnętrznej komisji powołanej do wyjaśnienia tego wydarzenia, poinformujemy Państwa jak tylko będzie to możliwe.

Zarząd spółki Master zapewnił rodzinie zmarłego oraz pracownikom obecnym podczas zdarzenia wsparcie medyczne i psychologiczne.

Prosimy wszystkich o uszanowanie tej wyjątkowej, tragicznej sytuacji. O ewentualnych nowych faktach będziemy informowali Państwa na bieżąco.

Marek Szeles
Rzecznik prasowy
Master spółka z o.o.

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj