Wiadomości

  • 13 października 2021
  • 14 października 2021
  • wyświetleń: 5100

[FOTO] Samorządowcy z Tychów przeciwko Polskiemu Ładowi

W środę, 13 października samorządowcy z całej Polski, w tym z Tychów, spotkali się w Warszawie, by wspólnie wyrazić swój sprzeciw wobec Polskiego Ładu. Na ręce Marszałka i Wicemarszałków Sejmu RP złożyli specjalny apel "W obronie społeczności lokalnych i regionalnych".

Przedstawiciele Tychów przeciwko Polskiemu Ładowi w Warszawie - złożenie apelu w sejmie - 13.10.2021 · fot. Michał Kasperczyk - Radny Rady Miasta Tychy


Około 1000 samorządowców spotkało się, by powiedzieć jednym głosem "Jesteśmy po stronie społeczności lokalnych i regionalnych". Spotkanie plenarne odbyło się w Teatrze Muzycznym Roma. Przemówienie wygłosił Zygmunt Frankiewicz - prezes Związku Miast Polskich oraz prof. Jarosław Flis z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Następnie odbyła się debata dotycząca wyzwań stojących przed samorządem. Na koniec przyjęto apel środowiska samorządowego "W obronie społeczności lokalnych i regionalnych". O godz. 13.00 przekazano go na ręce Marszałka i Wicemarszałków Sejmu.

W Warszawie Tychy reprezentowały 32 osoby. Wśród nich byli radni: Krzysztof Król, Ali Nurbagandow, Michał Kasperczyk, Lidia Gajdas, Patrycja Kosowska-Pawłowicz, Anna Krzystyniak, Przewodnicząca Rady Miasta Tychy - Barbara Konieczna, prezydent Tychów Andrzej Dziuba, wiceprezydenci Maciej Gramatyka, Igor Śmietański oraz Hanna Skoczylas.

Loading...


Loading...


Loading...


- Czy w Warszawie wiedzą lepiej czego potrzebują np. mieszkańcy Tychów, Bierunia czy Pszczyny ? Nie! Czy powinni podejmować decyzję o tym, jakie inwestycje mamy realizować albo jak mają funkcjonować szkoły w naszych gminach? Oczywiście, że nie! Jestem jednym z najdłużej urzędujących prezydentów w Polsce, przez lata obserwowałem jak zmieniała się władza. Żadna, co trzeba jasno podkreślić - nie kochała samorządów, ale jeszcze nigdy nie prowadzono względem nas i mieszkańców miast i gmin, którymi zarządzamy, tak destrukcyjnej polityki. Nie chcemy być tylko wykonawcami poleceń - chcemy razem ze społecznościami lokalnymi decydować o przyszłości naszych miast. Dlatego jutro razem z koleżankami i kolegami samorządowcami z całej Polski spotykamy się w Warszawie, by wspólnie wyrazić swój sprzeciw. Na ręce Marszałka i Wicemarszałków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej złożymy apel podpisany przez kilkuset samorządowców - komentował w mediach społecznościowych prezydent Andrzej Dziuba we wtorek, na dzień przed udziałem w zjeździe.

Loading...

ar / tychy.info

źródło: Andrzej Dziuba - Prezydent Tychów / facebook.com

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj