Wiadomości

  • 26 kwietnia 2021
  • 5 maja 2021
  • wyświetleń: 13152

[ZDJĘCIA] Ruszyła przebudowa wiaduktu na ul. Grota-Roweckiego

4 maja ruszyła przebudowa wiaduktu w ciągu ul. Grota-Roweckiego. Obiekt został zamknięty, co generuje utrudnienia ruchu. Na ten moment dotyczą one kierowców, pasażerów komunikacji miejskiej oraz pieszych.

Przebudowa wiaduktu w ciągu ul. Grota-Roweckiego - 4.05.2021 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Przebudowa wiaduktu na ul. Grota-Roweckiego wkroczyła w kolejny etap prac. Prowadzona w centrum miasta inwestycja będzie generowała duże utrudnienia w ruchu. 4 maja wiadukt został zamknięty dla ruchu.

Tym samym nie ma możliwości przejazdu z ul. Grota-Roweckiego na ul. Dmowskiego czy al. Jana Pawła II. Objazd prowadzi ulicami: Dąbrowskiego, Wyszyńskiego i Jana Pawła II oraz ul. Jana Pawła II, Al. Bielską i Al. Niepodległości. Ruch pieszy został skierowany na kładkę w rejonie D.H. City Point.

Nastąpiły też zmiany w rozkładach jazdy autobusów i trolejbusów. Linie trolejbusowe E, F, G, H oraz autobusowe W, 1, 1N (aktualnie zawieszona), 2, 31,137, 157, 245, 254, 551, 627, 686, 688, 696 i 788 skierowane zostały na trasy objazdowe. Szczegółowy rozkład jazdy, jaki będzie obowiązywał na czas budowy, można znaleźć na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego.

tlt schemat


Na ten moment pociągi będą kursować bez zmian. Wiadomo natomiast, że w przyszłości pasażerowie kolei również muszą liczyć się z utrudnieniami. Planowo nastąpi to nie wcześniej niż w drugiej połowie czerwca, a szczegóły w tej sprawie zostaną podane w odrębnym komunikacie.

- Przebudowa wiaduktu w ciągu ul. Grota-Roweckiego nad torami PKP to jedno z kluczowych zadań drogowych, jakie aktualnie są realizowane w naszym mieście - mówi Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. - Zdajemy sobie sprawę, że prace łączą się z dużymi utrudnieniami, ale to był już ostatni moment, by zareagować.

Docelowo stary wiadukt zostanie rozebrany, a w jego miejsce powstanie nowy, wybudowany od podstaw. Powstanie też kładka, z której będą mogli korzystać piesi i rowerzyści. Zlokalizowana będzie w odległości około 35 m od ul. Grota-Roweckiego po stronie południowo-wschodniej. Co ważne, po przebudowie piesi nadal będą mogli poruszać się po wiadukcie - po obu jego stronach powstaną chodniki.

Planowo kładka pieszo-rowerowa ma być gotowa do połowy grudnia 2021, natomiast wiadukt do lipca 2022 roku.

Łączny koszt zadania wynosi ok.10 mln zł, z czego 3,7 mln zł stanowi dofinansowanie z subwencji ogólnej budżetu państwa. Wykonawcą zadania jest wyłoniona w drodze przetargu firma Mostostal Kielce S.A.

ar, BM / tychy.info

źródło: MZUiM Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj