Reklama

Wiadomości

  • 30 stycznia 2021
  • 31 stycznia 2021
  • wyświetleń: 6137

Tyskie licea i technika w rankingu Perspektyw - jak wypadają?

Portal edukacyjny "Perspektywy" ogłosił najnowsze rankingi liceów i techników. W najlepszej "pięćsetce" ogólnopolskiego zestawienia liceów znalazło się tyskie I Liceum Ogólnokształcące im. Leona Kruczkowskiego, zaś wśród trzystu najlepszych techników w całej Polsce jest Technikum nr 4 im. H. i K. Wejchertów! Jakie miejsca zajmują nasze szkoły średnie w rankingu regionalnym?

I LO im. Leona Kruczkowskiego
I LO im. Leona Kruczkowskiego wśród pięciuset najlepszych liceów w Polsce w rankingu Perspektyw 2021 · fot. I LO im. Leona Kruczkowskiego


27 stycznia poznaliśmy najlepsze szkoły średnie w Polsce w Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021. Już po raz dwudziesty trzeci Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” przygotowała ranking, w którym prezentuje 1000 liceów i 500 techników, których uczniowie osiągnęli w roku szkolnym 2019/2020 najlepsze wyniki z egzaminów maturalnych (a w przypadku techników - także z egzaminów zawodowych), a także odnieśli znaczące sukcesy w ogólnopolskich i międzynarodowych olimpiadach przedmiotowych. Tegorocznymi triumfatorami okazały się XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie i Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie. Jak wypadły tyskie szkoły średnie?

Ranking ogólnopolskiJedynym tyskim liceum, które znalazło się w ogólnopolskim rankingu jest - podobnie jak w ubiegłych latach - I LO im. Leona Kruczkowskiego, które zajęło tym razem 237. pozycję i znalazło się wśród tzw. srebrnych szkół (miejsca 201-250). Jedynym technikum zlokalizowanym w Tychach, które znalazło się w rankingu jest Technikum nr 4 im. H. i K. Wejchertów, które uzyskało 258. miejsce. W najlepszej "trzysetce" techników nie pojawiło się natomiast Technikum nr 2 w ZS nr 2 w Tychach, które rok temu miało 75. miejsce w kraju.

Ranking wojewódzkiJak prezentuje się zestawienie wojewódzkie? Wśród najlepszych liceów w regionie na szczycie podium znalazło się III LO im. Adama Mickiewicza w Katowicach, a tuż za nim dwie bielskie placówki. I LO im. Leona Kruczkowskiego zajęło 26. miejsce w tym notowaniu (to nieznaczny spadek - rok temu placówka uzyskała 20. miejsce na Śląsku). 93. pozycję uzyskało II LO z Oddziałami Integracyjnymi im. Cypriana Kamila Norwida w Tychach, a na 97. miejscu znalazło się tyskie IV Liceum Ogólnokształcące.

Jeśli chodzi o technika, w rankingu wojewódzkim Technikum nr 4 im. H. i K. Wejchertów uzyskało 39. miejsce. Ubiegłoroczny wynik szkoły to 25. miejsce na Śląsku. Ponadto placówka w tym roku wyprzedziła Technikum nr 2, które zajmuje teraz 53. pozycję w regionalnym notowaniu, a rok temu było dziesiątym najlepszym technikum na Śląsku i 75. w kraju! 70. miejsce w tegorocznym notowaniu wojewódzkim ma Technikum nr 3 (ZS nr 4), a 86. miejsce ma Technikum nr 1 w Tychach. Najlepszą placówką tego typu w regionie okazało się Technikum nr 4 (ZS nr 6) w Jastrzębiu-Zdroju.

Listy rankingowe oraz informacje o tym, w jaki sposób oceniane są szkoły znajdziecie na stronach:

ar / tychy.info

źródło: Portal Perspektywy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj