Wiadomości

  • 4 marca 2021
  • 8 marca 2021
  • wyświetleń: 5702

Pierwsze Jeepy z tyskiej taśmy mają zjechać w lipcu 2022 roku

Uruchomienie w Tychach produkcji Jeepa - pierwszego modelu na platformie Grupy PSA w ramach powstałej Grupy Stellantis ma nastąpić w lipcu 2022 roku - poinformował branżowy magazyn Automotive News Europe (ANE).

28 grudnia 2020 roku oficjalnie zapowiedziano, że w FCA Poland od połowy 2022 roku będą uruchamiane nowe modele marek Jeep, Fiat i Alfa Romeo.

Mały SUV Jeepa oparty na platformie Compact Modular Platform (CMP) będzie wyposażany w jednostki napędowe opracowane przez PSA - informują źródła ANE. Po nowym Jeepie do produkcji w FCA Poland wejdą jeszcze dwa kolejne crossovery marek Alfa Romeo (w styczniu 2023 r.) i Fiata (w lipcu tego samego roku).

Jak podaje serwis branży motoryzacyjnej AutomotiveSuppliers.pl, FCA miało zapowiedzieć dostawcom, że produkcja aut na platformie CMP w Tychach może osiągnąć poziom 400 tysięcy rocznie.

Obecnie w fabryce w Tychach produkowane są modele Fiat 500, Abarth 595 i Lancia Ypsilon.

ar / tychy.info

źródło: AutomotiveSuppliers.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj