tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 20 września 2021
  • 21 września 2021

100 pracowników fiata przenosi się do pracy na Słowację

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj

Stellantis przenosi grupę około 100 pracowników z Tychów na Słowację. Ma to związek z problemami z produkcją, ale nie tylko - chodzi też o przygotowanie pracowników do produkcji nowego modelu Jeepa w naszym mieście.

Reklama

fiat, stellantis, fabryka
Tyska fabryka Stellantis · fot. Śląsko-Dabrowska Solidarność


Od miesięcy informujemy o przestojach w tyskiej fabryce Stellantis, które związane są głównie z brakiem komponentów do stacyjek i systemów ESP. Fabryka o brakach części dowiaduje się niemal z dnia na dzień. Pracownicy tyskiej fabryki wykorzystują urlopy i przechodzą na tzw. przestojowe.

Jak informuje Rafał Grzanecki, Rzecznik Prasowy FCA Poland S.A., powodem przeniesienia grupy pracowników tyskiej fabryki do zakładów na Słowacji jest planowane rozpoczęcie produkcji nowego modelu Jeepa w Tychach. Pracownicy są przenoszeni do fabryki w Trnavie, gdzie produkowane są takie modele jak Peugeot 208, e-208 i Citroen C3 dzielące tę samą płytę podłogową CMP, z której będzie korzystał także nowy Jeep.

Pracownicy zgłaszają się do przenosin dobrowolnie. W Trnavie będą pracować od 6 do 12 miesięcy, przygotowując się do produkcji nowego modelu. Po powrocie do Tychów będą szkolić swoich kolegów.

Rafał Grzanecki wskazał ponadto, że takie okresowe przenosiny pracowników to standardowa procedura, choć w tym wypadku delegacja jest dość duża.

Przypomnijmy: 28 grudnia 2020 roku oficjalnie zapowiedziano, że w FCA Poland od połowy 2022 roku będą uruchamiane nowe modele marek Jeep, Fiat i Alfa Romeo.

Mały SUV Jeepa oparty na platformie Compact Modular Platform (CMP) będzie wyposażany w jednostki napędowe opracowane przez PSA.

Jak podał wiosną serwis branży motoryzacyjnej AutomotiveSuppliers.pl, FCA miało zapowiedzieć dostawcom, że produkcja aut na platformie CMP w Tychach może osiągnąć poziom 400 tysięcy rocznie.

Obecnie w fabryce w Tychach produkowane są modele Fiat 500, Abarth 595 i Lancia Ypsilon.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj