Wiadomości

  • 7 sierpnia 2021
  • 8 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 3192

Karolina Naja z kolejnym medalem! Tym razem zdobyła brąz!

Kajakarka Karolina Naja pochodząca z Tychów zdobyła drugi medal podczas Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020! Tyszanka zajęła 3. miejsce w konkurencji K-4 500m w osadzie z Anną Puławską, Justyną Iskrzycką i Heleną Wiśniewską.

kajak
Karolina Naja z kolejnym medalem! Tym razem zdobyła brąz! · fot. Polski Komitet Olimpijski


Polki były czwarte w połowie dystansu, ale za 250. metrem przesunęły się na trzecią lokatę i nie oddały jej już do mety. Finiszowały z czasem 1:36.445. Najszybciej popłynęły Węgierki, które jako jedyne zeszły poniżej granicy minuty i 36 sekund. Drugie Białorusinki straciły do nich 0,61 s, a nasza osada 0,982 s. Wideo z finału konkurencji K4 500m można obejrzeć tutaj. Brąz wywalczony przez Polki to już 13. medal dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020.

To drugi medal Karoliny Nai w tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich. Kilka dni wcześniej tyszanka razem z Anną Puławską zdobyła srebro w konkurencji K-2 na dystansie 500 metrów.

Nasza medalistka olimpijska swoją karierę zawodniczą zaczynała w Tychach, reprezentując MOSM Tychy. Na swoich pierwszych igrzyskach olimpijskich w Londynie (2012) wystąpiła w dwóch konkurencjach, zdobywając wraz z Beatą Mikołajczyk brązowy medal w K2 500m oraz czwarte miejsce w K4 500m. Cztery lata później na IO w Rio de Janeiro ponownie wraz z Beatą Mikołajczyk sięgnęła w dwójce po brązowy medal. W ostatnich latach była zawodniczką AZS AWF Gorzów Wielkopolski. Od 2020 roku reprezentuje poznański klub KS Posnania.

ab, mp / tychy.info

źródło: Eurosport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj