Wiadomości

  • 19 lipca 2021
  • 26 lipca 2021
  • wyświetleń: 12478

[WIDEO, FOTO] Święcenie pojazdów w parafii pw. św. Krzysztofa

Święcenie pojazdów z okazji dnia świętego Krzysztofa - patrona kierowców i miasta Tychy - to już tradycja. Jedna z największych takich uroczystości w Polsce odbyła się dzisiaj w tyskiej parafii pw. św. Krzysztofa.

Święcenie pojazdów w parafii pw. św. Krzysztofa - 25.07.2021 · fot. Tomasz Gonsior/tychy.info


Co roku wielu kierowców przyjeżdża do Tychów niemal z całego Śląska - m.in. z Katowic, Mikołowa, Piekar Śląskich, Pszczyny, Gliwic i Zabrza. Kierowcy święcą swoje pojazdy, wierząc, że święty Krzysztof zapewni im bezpieczeństwo na drogach.Dzisiejsze uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11.30 mszą świętą w kościele św. Krzysztofa przy ulicy Wyszyńskiego 1. Po mszy w intencji kierowców poświęconych zostało kilka tysięcy pojazdów. W związku ze świętem zamknięto ruch na kilku tyskich ulicach. Wstrzymano również kursowanie autobusów.W dniu odpustu w parafii św. Krzysztofa kazanie wygłosił Dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej, ks. Łukasz Stawarz. Święcenia pojazdów dokonał biskup Adam Wodarczyk.

ar, mp / tychy.info

źródło: MZUiM Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj