Reklama

Wiadomości

  • 12 czerwca 2021
  • 18 lipca 2021
  • wyświetleń: 6089

Przystań i osiedle A popularne w plebiscycie na lokację filmową

Tytuł Śląskiej Lokacji Filmowej 2021 otrzymał w tym roku Wielki Piec Huty Pokój w Rudzie Śląskiej. O to wyróżnienie walczyły też przystań kajakowa MOSM na Paprocanach oraz tyskie Osiedle A, które były jednymi z najpopularniejszych miejsc w głosowaniu publiczności!

Osiedle A z lotu ptaka
Osiedle A w Tychach z lotu ptaka · fot. Silesia Film


30 czerwca zakończyło się głosowanie w Plebiscycie na Śląską Lokację Filmową 2021 roku. Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu został Wielki Piec Huty Pokój w Rudzie Śląskiej, który otrzymał aż 50 procent wszystkich głosów.

W zorganizowanym już po raz drugi przez Instytucję Filmową Silesia Film oraz Silesia Film Commission konkursie wzięło udział ponad 50 obiektów i lokacji z 24 miejscowości województwa śląskiego, czyli znacznie więcej niż w ubiegłym roku. Spośród wszystkich zgłoszonych lokacji komisja w składzie Joanna Macha - scenografka (m.in. „Córki dancingu”, „Pokot”, „Podatek od miłości”, „Jack Strong”, „Drogówka”, „Wenecja”), Michał Śliwkiewicz - kierownik produkcji ds. lokacji („Zimna wojna”, „Ja teraz kłamię”, „Wspomnienie lata”) oraz Anna Szrama - zastępca dyrektora IF Silesia Film i Patrycja Młynarczyk - szefowa Silesia Film Commission, biorąc pod uwagę m.in. unikatowość i wyjątkowe walory filmowe zgłoszonych lokacji wybrała pięć finałowych miejsc i obiektów: Pałac Dietla w Sosnowcu, Rynek w Cieszynie, Wielki Piec Huty Pokój w Rudzie Śląskiej, oraz Osiedle A i Przystań kajakową w Tychach.

Zwycięzca Plebiscytu otrzyma tytuł Śląskiej Lokacji Filmowej 2021, a przygotowany przez Silesia Film spot promujący zwycięską lokację będzie można oglądać przed seansami filmowymi w Kinie Kosmos i Kinie Światowid w Katowicach.

Poniżej pełne wyniki tegorocznego głosowania:Wielki Piec Huty Pokój w Rudzie Śląskiej: 1062 głosy (50%)
Rynek w Cieszynie: 434 głosy (20%)
Przystań kajakowa w Tychach: 323 głosy (15%)
Tychy Osiedle A: 189 głosów (9%)

Pałac Dietla w Sosnowcu: 137 głosów (6%)

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj