Reklama

Wiadomości

  • 8 czerwca 2021
  • 10 czerwca 2021
  • wyświetleń: 14911

[WIDEO] Zarabiali na nierządzie w tyskim klubie nocnym

Zorganizowana grupa przestępcza rozbita przez policjantów z Zespołu do walki z Handlem Ludźmi z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach. Policyjni kontrterroryści weszli do nocnego klubu w Tychach przy ul. Sienkiewicza, gdzie zatrzymali ścisłe kierownictwo grupy. Przestępcy na cudzym nierządzie zarobili kilkaset tysięcy złotych i prali brudne pieniądze. Zatrzymani trafili do aresztów. Grozi im 15 lat więzienia.Policjanci z Zespołu do walki z Handlem Ludźmi z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach zatrzymali trzy kobiety w wieku od 23 do 43 lat i 24-letniego mężczyznę. Wszyscy są mieszkańcami Zabrza.

Osoby te są podejrzane o udział w latach 2019-2021 w zorganizowanej grupie przestępczej działającej na terenie województwa śląskiego. Jej członkowie zajmowali się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu i prali brudne pieniądze. Szacuje się, że wzbogacili się w ten sposób o prawie 350 tysięcy złotych.

Zorganizowana grupa przestępcza zatrzymana w Tychach  - 07.06.2021
Zorganizowana grupa przestępcza zatrzymana w nocnym klubie w Tychach - 08.06.2021 · fot. Śląska Policja


W tym samym czasie kryminalni, wspierani przez mundurowych z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wkroczyli do prowadzonego przez zatrzymanych klubu nocnego w Tychach.

Oprócz kobiet, które świadczyły usługi seksualne, w środku policjanci zastali ścisłe kierownictwo grupy. W trakcie przeszukania lokalu oraz miejsc zamieszkania zatrzymanych znaleziono narkotyki i inne dowody, które w tej chwili są analizowane.

Wszyscy zatrzymani w wieku od 23 do 43 lat zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im kara do 15 lat więzienia. Osoby, które stały na czele grupy były już zatrzymywane w związku z czerpaniem korzyści majątkowej z cudzego nierządu. Sprawa jest rozwojowa, a prowadzący ją policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

ar / tychy.info

źródło: Policja Śląska

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj