Reklama

Wiadomości

  • 28 stycznia 2021
  • wyświetleń: 6092

"Żyją w naszej pamięci" - 18. rocznica tragedii w Tatrach

W czwartek, 28 stycznia minęło osiemnaście lat odkąd grupa młodzieży z I Liceum im. Leona Kruczkowskiego wraz z dwoma opiekunami wyruszyła, aby przeżyć wielką przygodę - zdobyć zimą Rysy. Ośmioro z nich nigdy z tej wyprawy nie wróciło. Ewa, Justyna, Artur, Szymon, Przemek, Łukasz, Andrzej i ich opiekun Tomasz zginęli pod lawiną.

O dramacie rodziców uczniów I Liceum im. Leona Kruczkowskiego pamięta nie tylko każdy tyszanin, ale i znaczna większość Polaków. Do dziś w miejscu tragedii profesjonalni taternicy i miłośnicy gór palą znicze i modlą się za dusze zmarłych w strasznych okolicznościach nastolatków. „Daj nam wiarę w mrok i świt, daj hart tatrzańskich skał” - te słowa zostały wykute na pamiątkowej tablicy, która wisi na ścianie Liceum im. Kruczkowskiego. Widnieją na niej również nazwiska ofiar: Przemek Kwiecień, Szymon Lenartowicz, Andrzej Matyśkiewicz, Łukasz Matyśkiewicz, Justyna Narloch, Ewa Pacanowska, Artur Rygulski, Tomasz Zbiegień.

- 28 stycznia mija osiemnasta już rocznica tragedii, która odebrała życie ośmiorgu młodych ludzi, a nam uczniów, kolegów i przyjaciół. Przez te wszystkie lata przekonaliśmy się, że czas wcale nie goi ran - czytamy w komunikacie na stronie I Liceum im. Leona Kruczkowskiego.

Tego dnia o godz. 18.00 w kościele pod wezwaniem Świętej Rodziny w Tychach została odprawiona msza święta w intencji ofiar lawiny, która zeszła w Tatrach, pod Rysami 28 stycznia 2003 r.

BM / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj