tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 12 maja 2021
  • 17 maja 2021

[ZDJĘCIA, WIDEO] #NieZapominajmy - Tychy uczciły pamięć ofiar Covid-19

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

W sobotę, 15 maja Urząd Miasta w Tychach zaprosił mieszkańców do uczczenia pamięci Polek i Polaków, którzy zmarli w wyniku zachorowania na COVID-19.

Reklama

#NieZapominajmy - Tychy uczciły pamięć ofiar Covid-19 - 15.05.2021 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


15 maja obchodzony był Dzień Polskiej Niezapominajki. Tego dnia o godz. 11.00 w Miejskim Parku Solidarności w Tychach (w pobliżu pomnika Niepodległa) odbyła się akcja sadzenia około 2 tysięcy białych begonii. Kwiaty utworzyły napis „#NieZapominajmy”.

Loading...


- Chcemy w ten symboliczny sposób upamiętnić osoby, które zmarły na Covid-19. W całym kraju to już 70 tys. osób, w Tychach ponad 750. Niemal każdy z nas znał kogoś, kto stracił życie z powodu koronawirusa, okażmy więc solidarność z bliskimi, którzy stracili rodziców, małżonków, rodzeństwo czy ukochane dzieci. Pokażmy, że pamiętamy o wszystkich osobach, które odeszły - mówił przed wydarzeniem Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji #NieZapominajmy jest Rafał Trzaskowski - Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, który zaprosił do udziału w niej wszystkie polskie miasta.

BM, ups / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj