Wiadomości

  • 29 stycznia 2021
  • 1 lutego 2021
  • wyświetleń: 5662

[FOTO] Marsz przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego

W środę, 27 stycznia Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku ws. aborcji. Jeszcze tego dnia w wielu miastach Polski odbyły się protesty. W Tychach "Strajk Kobiet" odbył w niedzielę, 31 stycznia o godzinie 19.00.

Marsz przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego - 31.01.2021 · fot. Tomasz Pestka / tychy.info


Kilkanaście osób wzięło udział w niedzielnym "Marszu przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego" w Tychach. Uczestnicy przeszli od Rynku pod budynek Sądu Rejonowego przy ul. Budowlanych. Po kilkunastu minutach wydarzenie zostało zakończone.

---

Przypominamy, że 22 października 2020 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis ustawy antyaborcyjnej z 1993 roku, który zezwalał na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niekonstytucyjny.

Jesienią przez całą Polskę przetoczyła się fala protestów. Manifestacje odbyły się także w Tychach.

Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj

BM / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.