Reklama

Wiadomości

  • 27 października 2020
  • 28 października 2020
  • wyświetleń: 10671

Zastępca prezydenta Tychów poparł oświadczenie ws. wyroku TK

Maciej Gramatyka, zastępca prezydenta Miasta Tychy poparł oświadczenie samorządowców ws. wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Poniżej publikujemy jego treść.

OświadczenieMamy dość dzielenia ludzi, niszczenia wspólnot, zarówno tych lokalnych, które codziennie budujemy z mieszkańcami, jak i naszej wspólnoty narodowej. Mamy dość państwa, które zamiast chronić i pomagać, zmusza do wyjścia na ulice miliony osób w szczycie pandemii! Polki i Polacy ryzykują własnym bezpieczeństwem, aby bronić swoich podstawowych praw.

Praw, które są nam systematycznie odbierane. W ich miejsce wprowadzany jest fundamentalizm i „jedyna słuszna ideologia państwa PiS”.

Po 27 latach przestało w Polsce obowiązywać prawo aborcyjne. Nie ma naszej zgody na skazywanie kobiet na tortury. Nie ma zgody na koszmar matek, które będą zmuszane rodzić istoty niezdolne do samodzielnego życia i patrzeć na ich powolne umieranie. Albo natychmiastowe. Albo na cierpienie.
Kobiety, jesteśmy z Wami!

Polskie kobiety chcą i mają prawo żyć godnie i decydować o sobie.

Kobiety potrafią budować, potrafią działać ponad podziałami, ale potrafią także niezłomnie walczyć o swoje prawa.

Dziś wszyscy jesteśmy kobietami!


Stowarzyszenie Samorządy dla Polski

31 sierpnia 2020 r. w Gdańsku, w 40-lecie podpisania Porozumień Sierpniowych wójtowie, burmistrzowie, prezydenci, starostowie i marszałkowie powołali do życia stowarzyszenie „Samorządy dla Polski". Pod deklaracją przystąpienia do stowarzyszenia podpisali się przedstawiciele gmin, powiatów i regionów Rzeczypospolitej Polskiej oraz osoby zaangażowane w rozwój wspólnot lokalnych.

Najważniejszymi celami stowarzyszenia „Samorządy dla Polski" są:
  • harmonijny rozwój gmin, powiatów i regionów w oparciu o sprawną współpracę na linii rząd-samorządy,
  • propagowanie idei samorządności w życiu politycznym i społeczno-gospodarczym Polski w oparciu o zasadę „silny samorząd - silne państwo",
  • wzmacnianie solidarności dużych miast z mniejszymi gminami i powiatami,
  • wzajemne wsparcie w obronie przeciw propagandzie i mowie nienawiści oraz przestrzeganiu zasad praworządności.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj