Wiadomości

  • 5 października 2021
  • 6 października 2021
  • wyświetleń: 10748

Nocny policyjny pościg ulicami Tychów. Nie żyje 41-latek

We wtorek, 5 października po godzinie 1.00 w nocy ulicami miasta doszło do policyjnego pościgu. Na ul. Sikorskiego podczas próby zatrzymania pojazdu do kontroli przez funkcjonariuszy policji, kierowca osobowego Seata podjął próbę ucieczki. Policjanci ruszyli w pościg. Kierowca rozbił się na przydrożnych drzewach. Zginął jego 41-letni pasażer.

Nocny policyjny pościg ulicami Tychów - 05.10.2021
Nocny policyjny pościg ulicami Tychów - 05.10.2021 · fot. 112tychy.pl


O pościgu powiadomiony został dyżurny KMP Tychy, który do działań zadysponował dodatkowe patrole. Kierowca osobówki uciekał ul. Sikorskiego i al. Bielską w kierunku Kobióra.

Na leśnym odcinku al. Bielskiej kierowca osobówki utracił panowanie nad swoim pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewa. Na miejsce dotarły zastępy straży pożarnej i pogotowie.

W wyniku tego zdarzenia 41-letni pasażer samochodu poniósł śmierć na miejscu, a 38 - letni kierujący z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Jak się okazało 38-letni kierujący jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Tychach dwoma nakazami doprowadzenia do aresztu jak również ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna był już wielokrotnie zatrzymywany za jazdę pod wpływem alkoholu, przestępstwa przeciwko mieniu czy przestępstwa narkotykowe.

Policjanci potwierdzili, że kierujący podczas zdarzenia był trzeźwy, została mu pobrana krew. Działania strażaków na miejscu zdarzenia polegały na jego zabezpieczeniu, oświetleniu oraz wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych przy użyciu narzędzi hydraulicznych.

Na miejsce zdarzenia zadysponowany został policyjny technik kryminalistyki, grupa dochodzeniowo - śledcza oraz prokurator. W trakcie czynności ruch na tym odcinku drogi został całkowicie zablokowany.

Policjanci z tyskiej komendy policji pod nadzorem prokuratury prowadzą śledztwo mające na celu wyjaśnienie tego zdarzenia.

ar / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj