Wiadomości

  • 20 września 2021
  • 21 września 2021
  • wyświetleń: 9403

[WIDEO, FOTO] Pseudokibice odpalili race. Na chwilę przerwano mecz

W niedzielę, 19 września na Stadionie Miejskim w Tychach rozegrany został mecz podwyższonego ryzyka
pomiędzy drużynami GKS Tychy i Widzew Łódź. Ponad 300 policjantów zabezpieczało to spotkanie. Pseudokibice rozwinęli na trybunach flagę wielkoformatową i odpalili race świetlne oraz dymne. Mecz na chwilę został przerwany. Na koniec chuligani podpalili flagi i szaliki. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej prowadzą działania zmierzające do identyfikacji i zatrzymania sprawców. Zobaczcie foto- i wideorelację z działań służb, przygotowaną przez Tomasza Pestkę - fotoreportera serwisu 112Tychy - Tyskie Służby Ratownicze oraz twórcę kanału Tychy w Obiektywie.

Pseudokibice zakłócili mecz na Stadionie Miejskim w Tychach - 19.09.2021 · fot. Tomasz Pestka


W niedzielę na trybunach zasiadło blisko 5 tysięcy osób. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i kibiców czuwało ponad 300 policjantów z Tychów, Katowic, Częstochowy oraz z Łodzi, których wspierała policja konna oraz mundurowi z psami służbowymi. Policjanci zabezpieczali trasy dojazdowe i okolice obiektu. Stróże prawa dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu.Niestety nie obyło się bez naruszeń prawa. Już podczas dotarcia kibiców na stadion policjanci interweniowali, aby nie dopuścić do starcia pomiędzy agresywnymi pseudokibicami obu drużyn. Policjanci użyli środka przymusu bezpośredniego w postaci gazu. Skuteczne działania mundurowych zapobiegły konfrontacji, do której dążyli pseudokibice.Podczas spotkania niektórzy sympatycy GKS-u Tychy złamali przepisy ustawy o imprezach masowych. Na swoim sektorze pseudokibice rozwinęli flagę wielkoformatową i odpalili race świetlne oraz dymne co spowodowało, że chwilowo mecz był przerwany. Na koniec pseudokibice podpalili flagi i szaliki. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej prowadzą działania zmierzające do identyfikacji i zatrzymania sprawców.

300 policjantów zabezpieczało spotkanie GKS-u z Widzewem Łódź - 19.09.2021 · fot. KMP Tychy


Policja przypomina, że osoby, które podczas imprezy sportowej używają elementów odzieży lub przedmiotów, dzięki którym ich identyfikacja jest utrudniona lub niemożliwa, podlegają karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2 tys. zł.

Przestępstwem jest również wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej broni, wyrobów pirotechnicznych, materiałów wybuchowych, łatwopalnych lub innych niebezpiecznych przedmiotów. Osoba, która łamie ten zakaz, popełnia przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat więzienia oraz zakaz wstępu na imprezy masowe.

ar / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj