Reklama

Wiadomości

  • 2 sierpnia 2021
  • 3 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 5380

Karolina Naja i Anna Puławska wicemistrzyniami olimpijskimi!

Mamy kolejny medal olimpijski podczas Igrzysk XXXII Olimpiady Tokio 2020 i jest to srebro! Wywalczyły go w pięknym stylu nasze wspaniałe kajakarki w konkurencji K-2 500 m - tyszanka Karolina Naja i Anna Puławska!

Karolina Naja i Anna Puławska wicemistrzyniami olimpijskimi! · fot. PKOl - Szymon Sikora


Polki na torze Sea Forest Waterway najpierw rozegrały półfinał, w którym zajęły 4. miejsce i z czwartym czasem łącznie awansowały do najważniejszego wyścigu pięciolecia.

W finale utytułowana i doświadczona Karolina Naja z Tychów, która na swoim koncie ma już dwa olimpijskie krążki w tej konkurencji (brąz z Londynu 2012 i brąz z Rio 2016) oraz debiutująca w igrzyskach olimpijskich Anna Puławska pozwoliły wyprzedzić się tylko zawodniczkom z Nowej Zelandii (Lisa Carrington, Caitlin Regal), tracąc do nich na mecie 0,968 sek. Brązowy medal wywalczyły Węgierki (Danuta Kozak, Dora Bodonyi).Nasza medalistka olimpijska swoją karierę zawodniczą zaczynała w Tychach, reprezentując MOSM Tychy. Na swoich pierwszych igrzyskach olimpijskich w Londynie (2012) wystąpiła w dwóch konkurencjach, zdobywając wraz z Beatą Mikołajczyk brązowy medal w K2 500m oraz czwarte miejsce w K4 500m. Cztery lata później na IO w Rio de Janeiro ponownie wraz z Beatą Mikołajczyk sięgnęła w dwójce po brązowy medal. W ostatnich latach była zawodniczką AZS AWF Gorzów Wielkopolski. Od 2020 roku reprezentuje poznański klub KS Posnania.

ab / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj