Reklama

Wiadomości

  • 30 lipca 2021
  • 1 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 9329

Na dworcu w Tychach 16-latek został porażony prądem

W czwartek , 29 lipca około godziny 20.45 na terenie dworca PKP Tychy doszło do wypadku. Młody chłopak (ok. 16 lat) wszedł na wagony przy jednym z peronów i dotknął sieci trakcyjnej. W wyniku tego dotknięcia został porażony prądem o napięciu 3kV i spadł na peron. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

Na dworcu w Tychach młody chłopak został porażony prądem
Na dworcu w Tychach młody chłopak został porażony prądem - 29.07.2021 · fot. 112tychy.pl


Doszło u niego do zatrzymania krążenia. Z pomocą ruszyły osoby będące na peronie, które jednocześnie powiadomiły służby ratunkowe.

Na miejsce zadysponowane zostały: zespół ratownictwa medycznego, zastępy tyskiej straży pożarnej oraz patrole straży miejskiej i policji.

Po przybyciu na miejsce ratownicy przejęli prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Użyty został również automatyczny defibrylator będący na wyposażeniu jednego z wozów JRG Tychy. Dzięki szybkiej reakcji świadków oraz podjętych czynności ratunkowych udało się przywrócić czynności życiowe nastolatka. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

Od chłopaka wyczuwalna była silna woń alkoholu. Został on przetransportowany do szpitala w Katowicach Ligocie. Na miejscu czynności prowadził również policyjny technik kryminalistyki. Policjanci z tyskiej komendy policji prowadzą postępowanie mające na celu wyjaśnienie tego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że nastolatek miał wejść na wagon i dotknąć sieci trakcyjnej.

ar / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj