Wiadomości

  • 6 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 5069

Urodzony w Tychach Dawid Tomala został mistrzem olimpijskim

Najpiękniej jak tylko mógł rozpoczął się dla Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej piątek w Japonii, a dokładnie w Sapporo. Tam, urodzony w naszym mieście, a pochodzący z Bojszów Dawid Tomala - dokonał niesamowitego wyczynu i w stylu godnym mistrza olimpijskiego zdobył złoty medal w chodzie sportowym na dystansie 50 km.

dawid tomala
fot. PKOl


Polak sprawił wszystkim kibicom niesamowitą niespodzianką i po samotnej ucieczce w wielkim triumfie minął linię mety. Tomala pokazał wielką klasę, uciekł rywalom zaskakując wszystkich, szedł świetnie technicznie, nie otrzymał ani jednego ostrzeżenia i systematycznie zwiększał przewagę. Zwolnił dopiero przed metą, kiedy nie czuł się już zagrożony.

ab / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj