Wiadomości

  • 10 czerwca 2021
  • 15 czerwca 2021
  • wyświetleń: 10202

Wstrzymanie ruchu pociągów przez remont na Grota-Roweckiego

Ze względu na remont wiaduktu nad torami na ul. gen. Grota-Roweckiego w Tychach od 13 czerwca 2021 roku do czerwca 2022 roku postoje pociągów na przystanku Tychy Grota-Roweckiego zostaną zawieszone. W czerwcu i lipcu nastąpi wstrzymanie ruchu pociągów na odcinku Tychy - Tychy Lodowisko. Utrudnienia będą dotyczyć także pieszych.

Tychy Grota Roweckiego
Utrudnienia z powodu remontu wiaduktu na Grota-Roweckiego · fot. UM Tychy


Trwająca na ul. Grota Roweckiego inwestycja wkroczyła w kolejny etap. 14 czerwca rozpoczęła się rozbiórka i wyburzanie wiaduktu. W celu realizacji prac przy przebudowie wiaduktu w terminach 15 - 17 czerwca, 22 - 24 czerwca oraz 6-8 lipca nastąpi wstrzymanie ruchu pociągów na odcinku Tychy - Tychy Lodowisko. Przewóz podróżnych będzie realizowany autobusami komunikacji zastępczej. One również będą pomijać przystanek Tychy Grota-Roweckiego.

Miejski Zarząd Ulic i Mostów informuje, że od poniedziałku, 14 czerwca rozpocznie się rozbiórka i wyburzanie wiaduktu, jaki biegnie w ciągu ul. Grota-Roweckiego. Już dzień wcześniej (od niedzieli, 13 czerwca) nie będzie możliwości przejścia przez obiekt.

Utrudnienia dotyczą także pieszych. Dotychczas mogli się oni poruszać po jednej stronie obiektu. Od najbliższego poniedziałku nie będzie już możliwości przejścia przez wiadukt. Ruch pieszy zostanie skierowany na kładkę w rejonie D.H. City Point.

Przypomnijmy, że początkiem maja obiekt został zamknięty. Objazd prowadzi ulicami: Dąbrowskiego, Wyszyńskiego i Jana Pawła II oraz ul. Jana Pawła II, al. Bielską i al. Niepodległości. Wyznaczono też zmiany w rozkładach autobusów i trolejbusów.

- Przebudowa wiaduktu w ciągu ul. Grota-Roweckiego nad torami PKP to jedno z kluczowych zadań drogowych, jakie aktualnie są realizowane w naszym mieście - mówi Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. - Zdajemy sobie sprawę, że prace łączą się z dużymi utrudnieniami, ale to był już ostatni moment, by zareagować.

W ramach inwestycji powstanie też nowa kładka, z której będą mogli korzystać piesi i rowerzyści. Zlokalizowana będzie w odległości około 35 m od ul. Grota-Roweckiego po stronie południowo-wschodniej.

Planowo kładka ma być gotowa do połowy grudnia 2021, natomiast wiadukt do lipca 2022 roku. Łączny koszt zadania wynosi ok. 10 mln zł, z czego 3,7 mln zł stanowi dofinansowanie z subwencji ogólnej budżetu państwa. Wykonawcą zadania jest wyłoniona w drodze przetargu firma Mostostal Kielce S.A..

ar / tychy.info

źródło: Koleje Śląskie, MZUiM Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj