Wiadomości

  • 17 maja 2021
  • 24 maja 2021
  • wyświetleń: 12839

[FOTO, WIDEO] Tak prezentuje się nowy mural w tunelu pod DK-1

24 artystów i kilkaset puszek z farbą - brzmi jak niemałe zamieszanie? Wszystko to jest elementem projektu pod nazwą „Sztuka w podziemiu” zrealizowanego w ramach Tyskiego Banku Kultury. Od 21 do 23 maja w przejściu podziemnym pod DK-1 przy ul. Przemysłowej powstawał mural autorstwa tyskich artystów. Zobaczcie efekty prac i relację z powstawania tego streetartowego dzieła.

Tak prezentuje się nowy mural w tunelu pod DK-1 - 24.05.2021 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Tychy z roku na rok stają się coraz bardziej kolorowe. Miejska dżungla przestaje straszyć, za to zachęca do odwiedzin galerii murali i graffiti, które za sprawą tyskich artystów i profesjonalistów przyciągają wzrok przechodniów i kierowców.

Sztuka w podziemiu - tak powstawał nowy mural w tunelu pod DK-1 - 22.05.2021 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Tym razem przyszedł czas na przejście podziemne dla pieszych przy ul. Przemysłowej pod DK-1, które zamieniło się w miniony weekend w streetartową strefę sztuki. Wszystko to za sprawą Michała Banerta - pomysłodawcy projektu, który w ramach Tyskiego Banku Kultury zrealizował swoją wizję artystyczną.
Ta inicjatywa pozwoliła ożywić przestrzeń publiczną i urozmaici spacery szlakiem tyskich artystów sztuki ulicznej.

Sztuka w podziemiu - artyści stworzą mural w tunelu pod DK-1 - 21.05.2021 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Michał Banert wraz ekipą zaprzyjaźnionych artystów pracował nad graffiti w weekend 22 i 23 maja. Zapraszamy do podziwiania!

ar / tychy.info

źródło: Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Czym żyli czytelnicy portalu tychy.info w 2021 roku" podaj