Wiadomości

  • 17 grudnia 2019
  • wyświetleń: 4959

Smog nad miastem. Dziś zła jakość powietrza w Tychach

Dziś w Tychach odnotowujemy bardzo wysokie stężenia pyłów PM 2,5 i PM 10. Urzędnicy apelują, by w miarę możliwości unikać przebywania na zewnątrz. Bieżące pomiary z tyskich czujników można znaleźć na stronie umtychy.pl/niskaemisja oraz w miejskiej aplikacji Treespot Tychy - Przewodnik Miejski (iOs, Android).

Stan jakości powietrza w Tychach na 17.12.2019, godz. 8.15
Stan jakości powietrza w Tychach na 17.12.2019, godz. 8.15


Dzisiejszy poranek przywitał mieszkańców Tychów czerwonymi wskaźnikami w stacjach pomiarowych jakości powietrza. Unosząca się nad miastem mgła zwiększyła tzw. niską emisję poprzez zatrzymanie ulatniającego się z kominów dymu. W efekcie wdychamy dziś znacznie więcej szkodliwych węglowodorów aromatycznych, zwłaszcza pyłów PM10 i PM2,5. To duże zagrożenie zwłaszcza dla osób starszych, przewlekle chorych (choroby serca i płuc), astmatyków i alergików, a także kobiet w ciąży i małych dzieci.

Stężenie pyłów zawieszonych może znacznie zwiększyć się w godzinach popołudniowych i wieczorem. Apelujemy - jeśli nie ma potrzeby to lepiej nie wychodzić z domu, a mieszkania wietrzyć krótko. Osoby szczególnie mocno odczuwające skutki smogu powinny dziś wyposażyć się w specjalistyczne maseczki antysmogowe.

Sytuację można monitorować na bieżąco za pośrednictwem aplikacji treespot Tychy (dostępna na systemy iOS i Android).

BM / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Tychach" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Tychach" podaj