Wiadomości

  • 25 listopada 2023
  • wyświetleń: 1656

Jeep Avenger poszerza swoją gamę: wersja hybrydowa już dostępna!

Na fali sukcesów sprzedażowych, Jeep rozszerza gamę Jeepa Avengera, Europejskiego Samochodu Roku 2023, wprowadzając nową wersję Avenger e-Hybrid będącą połączeniem napędu w pełni elektrycznego i spalinowego.

Jeep Avenger e-Hybrid
Jeep Avenger e-Hybrid · fot. Stellantis / materiały prasowe


Jeep wprowadza na rynek nowego Avengera e-Hybrid, który oferuje zaawansowaną technologię oraz znaczące udoskonalenie produktu, w tym elektrycznie otwierany dach panoramiczny. Nowy Avenger e-Hybrid wprowadza zaawansowane funkcje, silnik 1.2T MHEV zestawiony z automatyczną 6-biegową dwusprzęgłową skrzynią biegów e-DCS6, z którą zintegrowano silnik elektryczny. Składanie zamówień na nowego Jeepa będzie możliwe pod koniec listopada.

Dzięki akumulatorowi, który ładuje się na różnych etapach jazdy, ta hybrydowa technologia oferuje dodatkowy moment obrotowy przy niskich prędkościach i redukcję zużycia paliwa o 15%. Podczas jazdy w gęstym miejskim ruchu nowy Avenger e-Hybrid przez ponad 50% czasu jeździ w trybie w 100% elektrycznym.

Jeep Avenger e-Hybrid
Jeep Avenger e-Hybrid · fot. Stellantis / materiały prasowe


Silnik elektryczny z kolei poprawia wydajność i przyjemność z jazdy, umożliwiając w niektórych sytuacjach jazdę z wyłączonym silnikiem spalinowym. Tryb ten aktywuje się podczas jazdy miejskiej z prędkością poniżej 30 km/h, osiągając do 1 km zasięgu w trybie całkowicie elektrycznym na drogach miejskich i pozamiejskich lub gdy kierowca zwolni pedał gazu w ustabilizowanych warunkach lub na pochyłości oraz w tych samych warunkach na autostradzie.

Jeep Avenger e-Hybrid
Jeep Avenger e-Hybrid · fot. Stellantis / materiały prasowe


W procesie zapłonu silnika ważną rolę odgrywa również technologia wspomagana przez silnik elektryczny przy wsparciu systemu BSG (Belt Starter Generator). Gwarantuje on płynne i ciche przechodzenie między silnikiem spalinowym a silnikiem elektrycznym.

Tajemnica osiągów tkwi w idealnej synergii między 3-cylindrowym silnikiem spalinowym o pojemności 1,2 litra generującym moc 100 KM, 48-woltowym akumulatorem litowo-jonowym i innowacyjną 6-biegową dwusprzęgłową skrzynią biegów. Przekładnia ta integruje silnik elektryczny o mocy 21 kW, falownik i elektroniczny moduł sterowania, zapewniając najlepszą optymalizację pod względem gabarytów i masy całego zespołu napędowego.

Jeep Avenger e-Hybrid
Jeep Avenger e-Hybrid · fot. Stellantis / materiały prasowe


Dodatkowa moc elektryczna poprawia elastyczność przy niskich obrotach i podczas startu, zapewniając kierowcy cichy start i szybką reakcję, a także płynne i szybkie przejścia. Zasilanie wyłącznie energią elektryczną może być również wykorzystywane do funkcji e-creeping, co jest przydatne przy serii krótkich, powtarzających się ruchów do przodu bez naciskania pedału gazu, na przykład w korku (e-queueing). Samochód można również zaparkować w trybie w 100% elektrycznym (e-parking). Ponadto technologia ta umożliwia odzyskiwanie energii podczas zwalniania i zapewnia swobodę automatycznego ładowania poprzez hamowanie regeneracyjne, eliminując potrzebę ładowania z gniazdka.

Jeep Avenger e-Hybrid
Jeep Avenger e-Hybrid · fot. Stellantis / materiały prasowe


W normalnych warunkach jazdy silnik zaprojektowano tak, aby optymalizować zużycie paliwa, uzyskując nawet 15% redukcję emisji CO2 w porównaniu z silnikiem spalinowym wyposażonym w automatyczną skrzynię biegów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu cyklu Millera, co przekłada się na szacunkową emisję CO2 mieszczącą się w zakresie od 111 do 114 gramów na kilometr, plasującą go na konkurencyjnej pozycji w stosunku do innych marek.

Avenger e-Hybrid oferuje przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie niecałe 11 sekund i zapewnia praktycznie natychmiastowe dostarczenie momentu obrotowego z silnika elektrycznego. Taka konfiguracja optymalizuje osiągi silnika spalinowego, szczególnie przy ponownym rozruchu, co łagodzi efekt „turbodziury" i poprawia reakcję pedału przyspieszenia, zapewniając tym samym wyjątkowe wrażenia z jazdy. Analogicznie, w przypadku ruszania w trybie czysto elektrycznym, silnik spalinowy jest uruchamiany, aby wspomóc silnik elektryczny przy zwiększonym zapotrzebowaniu na moc.

Jeep Avenger e-Hybrid
Jeep Avenger e-Hybrid · fot. Stellantis / materiały prasowe


Nowy Avenger e-Hybrid oferuje nowe wyposażenie i funkcje, m.in. otwierany elektrycznie dach panoramiczny, Do innych ulepszeń w zakresie komfortu należą elektrycznie regulowany fotel kierowcy z funkcją masażu pleców i skórzana tapicerka. Fotele zapewniają optymalne podparcie kręgosłupa i relaks podczas każdej podróży.

ar / tychy.info

źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.