Wiadomości

  • 31 marca 2024
  • 5 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 3874

Stellantis wraca do silników spalinowych. Wprowadzi je do kilku marek samochodów

Koncern motoryzacyjny Stellantis, którego fabryki znajdują się w Bielsku-Białej i Tychach, znów będzie wprowadzał na rynek samochody z silnikami spalinowymi. Chodzi głównie o modele dostawcze.

Citroen Berlingo
Citroen Berlingo · fot. mat. pras.


Jak informuje Rzeczpospolita, silniki diesla i benzynowe w pierwszej kolejności wrócą do takich aut jak Peugeot Rifter i Citroen Berlingo, a niedługo później do Fiata Doblo. Spodziewać się można też, że podobnie będzie w przypadku Opla Combo Life - wszystkie te modele pod względem technicznym są bliźniacze, więc przeszkód w tym aspekcie nie ma. W Niemczech i innych krajach, w których dotychczas oferowano jedynie napędy elektryczne, z silnikiem benzynowym o mocy 110 KM i manualną skrzynią biegów pojawią się też modele Rifter i Berlingo.

Pierwotnie Stellantis zakładał, że w Citroenie, Fiacie, Peugotcie i Oplu zostaną wycofane silniki spalinowe we wszystkich samochodach dostawczych. W Niemczech koncern już te plany wdrożył, ale po zakończeniu dopłat do zakupów aut elektrycznych zainteresowanie nimi spadło niemal do zera.

kr / tychy.info

źródło: Rzeczpospolita

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.