Wiadomości

  • 20 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 1078

10. Logos Fest - edycja Tuwim: nabór do turnieju recytatorskiego

Za nami:

Rusza nabór do turnieju recytatorskiego X LOGOS FEST Tyskiego Festiwalu Słowa, który odbędzie się 27 maja w Pasażu Kultury Andromeda. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 maja.

scena, turniej recytatorski
10. Logos Fest - edycja Tuwim: nabór do turnieju recytatorskiego · fot. UM Tychy


Turniej recytatorski odbędzie się w ramach X edycji LOGOS FEST Tyskiego Festiwalu Słowa, którego program poświęcony jest w tym roku twórczości Juliana Tuwima.

Celem konkursu jest popularyzacja sztuki recytatorskiej, upowszechnianie literatury polskiej i światowej, ze szczególnym uwzględnieniem dorobku Juliana Tuwima, doskonalenie sztuki żywego słowa oraz techniki wystąpień publicznych, rozwijanie wyobraźni twórczej w kierunku poszukiwań nowych rozwiązań artystycznych, odkrywanie różnorodności interpretacyjnej tekstu literackiego oraz stworzenie możliwości zaprezentowania swoich propozycji artystycznych.

Turniej jest konkursem o zasięgu ogólnopolskim, adresowanym do młodzieży powyżej 16 roku życia, jak również studentów i dorosłych, wykonawców nieprofesjonalnych: recytatorów, animatorów kultury, adeptów sztuki aktorskiej, osób pracujących głosem oraz doskonalących się w sztuce wystąpień publicznych.

Udział w konkursie oraz warsztatach jest bezpłatny. Każdy z uczestników jest zobowiązany do zaprezentowania dwóch utworów literackich w języku polskim. Obowiązkowo przynajmniej jeden z tekstów musi być utworem poetyckim: pierwszy - autorstwa Juliana Tuwima, drugi - dowolnego autora.

Łączny czas trwania prezentacji wynosi 8 minut. Do wypełnionej karty zgłoszenia należy dołączyć skan prezentowanych w konkursie utworów (w całości, w formie, w jakiej będą recytowane podczas prezentacji konkursowych).

Kompletne zgłoszenie należy przesłać do 12 maja drogą elektroniczną na adres: anna.bialon@teatrmaly.tychy.pl.

W skład Jury konkursowego wejdą autorytety ze świata teatru i słowa mówionego: aktorzy, reżyserzy, wykładowcy wyższych uczelni teatralnych. Łączna pula nagród finansowych wynosi 10 000 zł.

Szczegóły w regulaminie turnieju do pobrania poniżej:

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj