Wiadomości

  • 29 marca 2024
  • 2 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 2354

[ZDJĘCIA] Zobaczcie, jak idzie remont Teatru Małego w Tychach!

Prace remontowe w tyskim teatrze idą pełną parą. Wykonano już ponad 70 % zaplanowanych robót. Wykonawca inwestycji pracuje tak, by zdążyć z zakończeniem prac jeszcze przed upływem terminu umowy, który przypada na 12 października br.

Remont Teatru Małego w Tychach - 03.2024 · fot. Piotr Podsiadły / UM Tychy


Zakończono właśnie roboty zewnętrzne związane z rozbudową części Młodzieżowego Domu Kultury, wykonane zostały tynki na elewacji zewnętrznej, odczyszczona została elewacja kamienna, trwają ostatnie prace w rejonie mozaiki.

- Wykonano nowe wygodne schody zewnętrzne oraz wyprowadzono przewody pod oświetlenie całego terenu zewnętrznego w przyszłej strefie warsztatów oraz na elewacji budynku - mówi Agata Goc - dyrektor MZBM w Tychach, który w imieniu miasta realizuje inwestycje.

Prace na dachu także dobiegły końca.

- Pojawiły się na nim masywne konstrukcje wsporcze pod centrale wentylacyjne, które docelowo będą obudowane żaluzjami maskującymi - dodaje dyrektor Goc.

Zarówno w części Teatru Małego, jak i Młodzieżowego Domu Kultury zakończone zostały prace związane z przebudową sanitariatów. Ułożone zostały okładziny ścienne i podłogowe z płytek gresowych, w najbliższym czasie wykonany zostanie biały montaż.

Wewnątrz budynku zakończono prace związane z przebudową instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej, na ukończeniu są prace związane z instalacjami wentylacji i klimatyzacji.

W pomieszczeniach Młodzieżowego Domu Kultury wykonane zostały sufity podwieszane maskujące mnogość prowadzonych instalacji podsufitowych, w tych pomieszczeniach w najbliższych dniach będą prowadzone prace malarskie.

- W sali widowiskowej Teatru Małego trwają prace związane z malowaniem ścian i sufitów. Część pomieszczeń biurowych w teatrze także jest już wykończona. Wykonawca pracuje bardzo sprawnie i bardzo dobrze. Jesteśmy jako inwestor pod dużym wrażeniem profesjonalizmu firmy, która podjęła się skomplikowanego i trudnego zadania, jakim jest przebudowa tak ważnego dla wielu mieszkańców Tychów obiektu - mówi Hanna Skoczylas - dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Urzędzie Miasta Tychy.

Koszt zadania pn. „Termomodernizacja i modernizacja Teatru Małego w Tychach wraz z przebudową strefy wejściowej i zagospodarowaniem terenu” wynosi ponad 25,5 miliona złotych. Nieco ponad 21 milionów złotych to środki pozyskane z Rządowego Funduszu Polski Ład.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj