Wiadomości

  • 30 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 403

XVI Tyski Festiwal Monodramu MoTyF za nami - poznajcie nagrodzonych twórców!

W niedzielę 28 kwietnia zakończył się XVI Tyski Festiwal Monodramu MoTyF. Grand Prix powędrowało do Julity Koper za monodram „Masara” na podstawie opowiadania Szczepana Twardocha, a nagrodę aktorską otrzymała Julia Fidelus za monodram „20 DEN” na podstawie książki Miry Marcinów pt . „Bezmatek” pod opieką artystyczną Natalii Sakowicz.

Grand Prix powędrowało do Julity Koper za monodram „Masara” na podstawie opowiadania Szczepana Twardocha
Grand Prix powędrowało do Julity Koper za monodram „Masara” na podstawie opowiadania Szczepana Twardocha · fot. Teatr Mały


Jury przyznało również dwa wyróżnienia: dla Miszy Czornego za monodram „Colargol. To nie bajka” w reż. Moniki Szydłowieckiej oraz Magdaleny Bochan-Jachimek za monodram „Takie tam” na podstawie tekstu Szymona Jachimka w reż. Agnieszki Płoszajskiej.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu przyznano również nagrodę dyrektora festiwalu, Pawła Drzewieckiego „za udaną próbę opowiedzenia o sytuacji twórcy w kraju nad Wisłą A.D. 2020 + przy użyciu bogatej palety środków scenicznych, a także za wytrwałość i determinację w poszukiwaniu własnej formy komunikowania się z widzem, ukazane w monodramie »Takie tam« dla Magdaleny Bochan - Jachimek”.

Festiwal odbywał się w dniach 23-28 kwietnia.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj