Wiadomości

  • 30 listopada 2022
  • wyświetleń: 1451

Tychy w czołówce Rankingu Gmin Województwa Śląskiego!

Tychy na 3. miejscu w II Rankingu Gmin Województwa Śląskiego w kategorii "Miasta na Prawach Powiatu". Ranking przygotowywany jest przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego. Wyróżnienie odebrała 29 listopada w Muzeum Śląskim Hanna Skoczylas - zastępca prezydenta Tychów ds. zrównoważonego rozwoju.

Ranking Gmin Woj. Śląskiego - gala w Muzeum Śląskim - 29.11.2022 · fot. Piotr Podsiadły / UM Tychy


- Szanowni Państwo to ogromna duma i wyróżnienie - mówiła podczas gali wręczenia nagród Hanna Skoczylas, zastępca prezydenta Tychów ds. zrównoważonego rozwoju.

- Jest to nagroda przede wszystkim dla mieszkańców miasta, bo dzięki temu, że wierzą w nasze działania, dzięki temu, że z nami współpracują, mówią nam co robimy dobrze, a co powinniśmy poprawić - miasto kwitnie i rozwija się pod każdym względem z roku na rok coraz bardziej.

W swoich kategoriach zwyciężyły:

  • Miasto Katowice (miasto na prawach powiatu),
  • Goczałkowice-Zdrój (gminy do 20 tysięcy mieszkańców),
  • Gmina Czeladź (gminy powyżej 20 tysięcy mieszkańców).


W Rankingu ocenie poddawane były wszystkie gminy, miasta i miasta na prawach powiatu województwa śląskiego tworząc trzy odrębne kategorie oceny wskaźników. W ubiegłym roku Tychy zajęły 5. miejsce wśród miast na prawach powiatu tuż za Gliwicami.

Celem przedsięwzięcia jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego. Organizatorzy mają nadzieję, że przeprowadzane analizy statystyczne staną się podstawą ważnej dyskusji zarówno nad zarządzaniem lokalnym, jak i strategicznymi kierunkami rozwoju regionu.

- Utrzymanie miejsca w czołówce, czy wzrost to bardzo duże osiągnięcie w sytuacji, gdy wiele samorządów zmaga się z problemami z rozwojem gospodarczym, społecznym czy z finansowanie różnych inwestycji. Gratuluję wszystkim, którzy znaleźli się w czołówce rankingu - mówił podczas gali Marcin Smala - wiceprezes zarządu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej.

Partnerem merytorycznym Ranking Gmin jest Urząd Statystyczny w Katowicach. Ranking Gmin Województwa Śląskiego został objęty patronatem honorowym przez Jakuba Chełstowskiego - Marszałka Województwa Śląskiego oraz Jarosława Wieczorka - Wojewodę Śląskiego.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.