Wiadomości

  • 21 czerwca 2024
  • 22 czerwca 2024
  • wyświetleń: 563

Wotum zaufania i absolutorium dla prezydenta Tychów

W czwartek 20 czerwca podczas sesji Rady Miasta Tychy Maciej Gramatyka - prezydent Tychów przedstawił "Raport o stanie miasta za 2023 rok". Podczas obrad radni udzielili prezydentowi wotum zaufania i absolutorium za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 r.

Wotum zaufania i absolutorium dla prezydenta Tychów
Wotum zaufania i absolutorium dla prezydenta Tychów · fot. UM Tychy


W trakcie sesji radni rozpatrzyli Raport o Stanie Gminy 2023. Podjęli też uchwały w sprawie: udzielenia prezydentowi Tychów wotum zaufania z tytułu rozpatrzenia Raportu o stanie miasta za 2023 r., zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu miasta Tychy za rok 2023 oraz absolutorium za rok 2023 dla Prezydenta Miasta Tychy.

- To absolutorium za zeszły rok, kiedy funkcji prezydenta nie pełniłem choć byłem częścią jego zespołu, więc chciałem pogratulować senatorowi, byłemu prezydentowi Tychów Andrzejowi Dziubie, bo w olbrzymiej części to absolutorium dla niego, a także dla byłej Skarbniczki - Urszuli Dryki, która nad zeszłorocznym budżetem pracowała wraz z całym zespołem - mówi Maciej Gramatyka, prezydent Tychów. - Bardzo dziękuję wszystkim pracownikom urzędu miasta, instytucji, jednostek i spółek. Bez Was to wszystko nie byłoby możliwe do zrealizowania. Dziękuję także Państwu radnym i liczę na współpracę w nadchodzących latach.

W sesji Rady Miasta Tychy uczestniczyli także senator Andrzej Dziuba - były prezydent Tychów, Urszula Dryka - była Skarbniczka oraz Igor Śmietański - były zastępca prezydenta Tychów ds. gospodarki przestrzennej.

Raport o stanie miasta 2023

Raport o stanie miasta 2023 · fot. UM Tychy


Raport o stanie miasta podsumowuje działalność Rady Miasta, Prezydenta, miejskich instytucji oraz spółek w 2023 roku. Są w nim zawarte informacje o najważniejszych podejmowanych działaniach, realizowanych inwestycjach czy wydarzeniach z ubiegłego roku.

Treść „Raportu o stanie miasta Tychy” została opublikowana na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.