Wiadomości

  • 12 maja 2022
  • wyświetleń: 1665

Megrez: przyszłe mamy z Ukrainy mogą korzystać z warsztatów

Od połowy marca w Szpitalu Megrez prowadzone są specjalne, bezpłatne spotkania dla kobiet w ciąży z Ukrainy, które w obliczu wojny musiały uciekać z kraju. Pełny cykl warsztatów ukończyło z końcem kwietnia 10 pań, które już za chwilę zostaną Mamami. Kolejne zajęcia dotyczące ciąży, porodu i opieki nad noworodkiem, odbywać się będą 13 i 27 maja oraz 10 i 24 czerwca w Szkole Rodzenia Megrez w Tychach.

ciąża


Bezpłatne, otwarte spotkania dla przyszłych Mam z Ukrainy organizowane są w Szpitalu Megrez od 18 marca. Prowadzą je lekarz i położna, którzy mówią w języku ukraińskim. Podczas zajęć panie mogą dowiedzieć się wszystkich ważnych informacji na temat ciąży, porodu, połogu, opieki nad noworodkiem oraz diety w ciąży i po porodzie. Spotkania prowadzone są w formie mini szkoły rodzenia. Ponadto, pacjentki uzyskują również informacje na temat pomocy położniczej i ginekologicznej oraz przyjęcia pacjentki i umówienia terminów hospitalizacji.

Dotychczas, pełny cykl warsztatów ukończyło 10 przyszłych Mam, które już za kilka dni mają wyznaczony termin porodu. Uczestniczki dowiedziały się wiele cennych informacji, przydatnych podczas porodu i w trakcie pierwszych chwili opieki nad maluszkiem. Zwiedziły także Oddział Położniczy i sale porodowe. Otrzymały również przetłumaczony plan porodu i listę przychodni z usługami położniczo-ginekologicznymi i neonatologicznymi.

Opieka medyczna dla kobiet z Ukrainy

Szpital Megrez od marca otacza również panie z Ukrainy fachową opieką medyczną z zakresu ginekologii i położnictwa. Do tej pory w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym hospitalizowano 15 pacjentek. Były to głównie zabiegi i operacje ginekologiczne, konsultacje oraz porody.

Kolejne zajęcia dla pań z Ukrainy odbywać się będą w 13 i 27 maja oraz 10 i 24 czerwca w Szkole Rodzenia Megrez w Tychach, przy ul. Edukacji 102 (wejście główne do szpitala), w godzinach 12.00 - 14.00. Przypominamy, że na zajęcia nie trzeba się zapisywać! Dodatkowo, w każdy piątek dostępna jest położna i lekarz posługujący się językiem ukraińskim, którzy udzielają niezbędnych informacji oraz pomocy tym paniom, które tego dnia zgłoszą się na Odział.

ar / tychy.info

źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o. o.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Solidarni z Ukrainą

Wojna na Ukrainie Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Solidarni z Ukrainą" podaj