Wiadomości

  • 20 lipca 2021
  • wyświetleń: 1599

Tyszanie dobrze się spisują. Zajmują 4 pozycję w kraju

Z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w Polsce spisało się 42% ludności, na Śląsku ten wskaźnik wynosi 42,6%, a w Tychach 46,01% (dane na dzień 16 lipca). W przedziale gmin od 70 000 do 200 000 mieszkańców Tychy zajmują 4 pozycje w kraju.

rachmistrz, spis
fot. materiały prasowe


- Cieszy nas duże zaangażowanie i mobilizacja mieszkańców, ale wciąż ponad połowa mieszkańców miasta nie dokonała samospisu. Zachęcamy wszystkich, którzy tego jeszcze nie zrobili do tego, by poświecić kilka minut i się spisać - mówi Piotr Solik z Urzędu Miasta Tychy.

Urząd Miasta w Tychach zorganizował 3 lipca „Spisową sobotę”. W Biurze Obsługi Klienta na mieszkańców Tychów przez kilka godzin czekali pracownicy urzędu, którzy pomagali w spisie. Z tej możliwości pomocy skorzystało ponad 400 osób. W sierpniu planowana jest kolejna taka akcja. Obowiązkowym spisem objęte są wszystkie osoby mieszkające obecnie w Polsce - także obcokrajowcy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 roku rozpoczął się 1 kwietnia 2021 roku. Spisać się można do 30 września 2021 roku.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.