tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 3 lipca 2021
  • 4 lipca 2021

[WIDEO] Śniegiem po oczach - dokument o tyskim motocykliście

26 czerwca swoją premierę miał wyjątkowy dokument z udziałem tyszanina Marka Suslika w roli głównej, znanego jako Marco PL, który na motocyklu przemierzał zimą Syberię. Film możecie zobaczyć bezpłatnie w serwisie YouTube!Twórcą dokumentu "Śniegiem po oczach" jest Tobiasz Kukieła. To produkcja o zimowej wyprawie motocyklowej Marka Suslika do najzimniejszego miasta świata, Jakucka. "Jest tak zimno, że aż zamarza mózg" - tymi słowami rozpoczyna się obraz.

Marek Suslik, tyski motocyklista, uznał, że dla jego dwóch kółek nie ma przeszkód nie do pokonania, a każda pora roku jest idealna na wyprawę, dlatego przystosował swoją towarzyszkę drogi - Elzę, czyli Hondę XL 600 LM do srogiej zimy, montując między innymi narty po bokach jednośladu i wyruszył w najzimniejsze miejsce na ziemi - Ojmiakon w północnej Rosji.

Marek Suslik , wyprawa na syberię, Marco pl
fot. kadr z filmu Tobiasza Kukieły


Jego plan zakładał wyruszenie w drogę w styczniu 2020 roku i przejechanie prawie 11 tysięcy kilometrów zimą z Tychów na drugi kraniec Azji w mrozie dochodzącym do - 50 stopni Celsjusza! Po miesiącu zdobył Jakuck, na którym zakończył swą podróż. Choć człowiek jeszcze pragnął jechać dalej, maszyna się poddała. Nie była to jego pierwsza zimowa wyprawa motocyklem, we wcześniejszych latach odbył trasy, które upewniły go, że taka aktywność jest możliwa. Miał przyjemność zimą pojechać m.in. na Nordkapp, czyli najbardziej wysunięty na północ punkt Europy.

O wyprawie pisaliśmy w lutym 2020 roku w artykule [FOTO] Tyszanin Marek Suslik podbił Syberię zimą na motocyklu!.

śniegiem po oczach

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.