Wiadomości

  • 23 stycznia 2024
  • 4 marca 2024
  • wyświetleń: 4722

Tyszanin dokonał niemożliwego! Zimowa wyprawa motocyklowa na Alaskę zakończona sukcesem!

Marek Suslik z Tychów we wtorek 27 lutego zakończył pomyślnie swoją wielką zimową podróż na Alaskę! O godzinie 19:37 czasu lokalnego dojechał do Prudhoe Bay! Wyprawę tę dedykował żonie i dzieciom.

Marek Suslik 27 lutego zdobył Prudhoe Bay na Alasce na motocyklu - 27.02.2024 · fot. archiwum prywatne


Przejechał całą długość Kanady trasą nad Stanami Zjednoczonymi. Na wysokości Vancouver wjechał w Alaskę i jedyną możliwą drogą alaskańską dojechał do Oceanu Arktycznego. Nikt jeszcze tego nie zrobił. Tyszanin pokonał 10 tysięcy kilometrów. Tym samym zamknął kulę ziemską dookoła zimą, na motocyklu.

Loading...


Trasa wyprawy Marka Suslika
Trasa wyprawy Marka Suslika · fot. archiwum prywatne


- Po moim powrocie zostanie zrealizowany film, który wraz ze zdjęciami będzie można zobaczyć na różnych spotkaniach. Będzie co oglądać i o czym mówić. Na podsumowanie, podziękowanie i inne tematy również przyjdzie jeszcze czas. Na razie jesteśmy na szczycie Alaski, skąd jutro wracamy. Motocykl wraca na przyczepie, gdzie z Kanady zostanie wysłany kontenerem wraz z samochodem do Polski - napisał Marek Suslik w mediach społecznościowych 27 lutego, tuż przed wyruszeniem w drogę powrotną do Polski.

Loading...


Warto wspomnieć, że Marek Suslik w styczniu 2020 roku, jako pierwszy motocyklista na świecie, dotarł podczas samotnej wyprawy do najzimniejszego miasta świata - Jakucka na Syberii. Pokonał wówczas dystans 11 300 km przy temperaturze poniżej minus 50 stopni Celsjusza. Za Markiem Suslikiem wiele innych zimowych wypraw - m.in. zdobył przylądek Nordkapp w Norwegii (2018) i Moskwę (2019).

Marek Suslik , wyprawa na syberię, Marco pl
Marek Suslik podczas wyprawy przez Syberię · fot. kadr z filmu Tobiasza Kukieły

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.