Reklama

Wiadomości

  • 30 września 2019
  • wyświetleń: 13768

[ZDJĘCIA] Autobus PKM Tychy utknął pod wiaduktem na Glince

W poniedziałek, 30 września około godziny 6.15 pod wiaduktem na Glince utknął autobus PKM Tychy. Droga przez Glinkę była nieprzejezdna. Policja zorganizowała objazdy.

Autobus PKM Tychy utknął pod wiaduktem na Glince - 30.09.2019 · fot. Michał Kasperczyk


Siła uderzenia w betonową konstrukcję wiaduktu była tak duża, że umieszczone na dachu pojazdu butle z gazem CNG służące do napędu zostały wyrwane z mocowań i z całą konstrukcja spadły na drogę, a sam pojazd zaklinował się pod wiaduktem. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały patrole policji oraz zastępy JRG Tychy. Ruch w miejscu zdarzenia został całkowicie wstrzymany. Zostały wyznaczone objazdy.

Z relacji kierowcy mikrobusa wynika, że spieszył się on na początkowy przystanek na dworcu PKP, a trasę przez ulicą Glinczańską potraktował jako skrót. Po około godzinie pojazd został wyciągnięty spod wiaduktu przez pomoc drogową i odholowany. Po usunięciu pojazdu oraz butli CNG ruch w miejscu zdarzenia został przywrócony.

Oświadczenie PKM Tychy w sprawie kolizji w dniu 30.09.2019 r.

W dniu 30.09.2019r ok godz. 6:15 na ul. Glinczańskiej w Tychach miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem mikrobusu spółki PKM Tychy. Pojazd w chwili zdarzenia nie przewoził pasażerów, ponieważ był to tzw. kurs dojazdowy. W wyniku kolizji uszkodzeniu uległ dach autobusu i butle gazowe.

Kierowca autobusu jest pracownikiem firmy zewnętrznej świadczącej usługi kierowania pojazdami dla PKM Tychy. Ma 28 lat, a autobusy prowadzi od ponad 2 lat.

Jednocześnie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach oświadcza, iż ul. Glinczańską nie przebiega, żadna linia autobusowa, a do zdarzenia doszło w wyniku ludzkiej pomyłki. Po dzisiejszej sytuacji zostaną podjęte działania mające na celu wyeliminowanie podobnych zdarzeń w przyszłości. Za powstałe utrudnienia w ruchu przepraszamy.


Miłosz Stec,
Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.