Wiadomości

  • 25 września 2018
  • 30 września 2018
  • wyświetleń: 5897

Anita Skapczyk rozmawia z ministrami o dofinansowaniach dla Tychów

Anita Skapczyk, kandydatka PiS na stanowisko Prezydenta Miasta Tychy nie próżnuje. W ostatnich dniach spotkała się z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem oraz Ministrem Sportu i Turystyki Witoldem Bańką.

Spotkanie Anity Skapczyk z Ministrem Andrzejem Ada
Spotkanie Anity Skapczyk z Ministrem Andrzejem Adamczykiem · fot. www.facebook.com/anita.skapczyk


Kandydatka o podjętych działaniach poinformowała na swoim Facebooku. - Ministerstwo Infrastruktury - rozmowa z ministrem Adamczykiem - głównie o możliwościach wynikających z nowej ustawy Fundusz Dróg Samorządowych (FSD), który posłuży do finansowania budowy, remontów i modernizacji dróg lokalnych. W roku 2019 na ten cel przeznaczono przeszło 6 mld złotych. Wysokość dofinansowania do jednego zadania nie będzie mogła przekroczyć 36 mln złotych. Co najważniejsze będą to mogły być również zadania wieloletnie. Rozmawialiśmy również o budowie obwodnicy, która jest jednym z punktów mojego programu, a o budowę której radni Prawa i Sprawiedliwości i Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną zabiegają od lat. Dobra współpraca Samorządu z Rządem gwarancją sukcesu! - napisała Anita Skapczyk.

Spotkanie Anity Skapczyk z Ministrem Andrzejem Ada
Spotkanie Anity Skapczyk z Ministrem Andrzejem Adamczykiem · fot. www.facebook.com/anita.skapczyk


Kolejne spotkanie, tym razem z Ministrem Sportu i Turystyki Witoldem Bańką, dotyczyło inwestycji w infrastrukturę sportową w naszym mieście. - W ostatnich 3 latach przeznaczono dla Naszego miasta dofinansowanie - tylko z tego Ministerstwa - na kwotę około 7 mln złotych, a jest szansa, że będzie jeszcze więcej - zapowiada kandydatka na Prezydenta Miasta Tychy.

Spotkanie Anity Skapczyk z Ministrem Sportu i Tury
Spotkanie Anity Skapczyk z Ministrem Sportu i Turystyki - Witoldem Bańką · fot. www.facebook.com/anita.skapczyk

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.