tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2018

Przedszkolaki z „Ósemki” z nowoczesnym boiskiem!

Rodzice kilkulatków uczęszczających do Przedszkola nr 8 oficjalnie nie muszą się martwić o kondycję fizyczną maluchów. Placówka przy ul. Wojska Polskiego już wkrótce będzie mogła pochwalić się profesjonalnym wielofunkcyjnym boiskiem.

Reklama

Przedszkole nr 8 w Tychach · fot. JZ / tychy.info


Tej wiosny tyski magistrat postanowił szczególnie doinwestować placówki edukacyjne. Nie inaczej jest w przypadku Przedszkola nr 8, znajdującego się na ul. Wojska Polskiego (osiedle A). Choć w najbliższej okolicy posiada dobrze wyposażoną bazę sportową - w pobliżu mamy m.in. siłownię plenerową czy boiska dla piłki nożnej Akademii GKS Tychy - to brakuje zaplecza stworzonego specjalnie dla najmłodszych.

Właśnie o nim pomyśleli mieszkańcy osiedla A w chwili otwarcia naboru projektów do Budżetu Partycypacyjnego 2018. Projekt zgłoszony przez Katarzynę Stalmarską zakładał budowę ogólnodostępnego, małego boiska o nawierzchni poliuretanowej dla dzieci, na terenie Przedszkola nr 8 przy ul. Wojska Polskiego. Jego celem jest promocja sportu wśród dzieci osiedla A oraz uczęszczających do przedszkola. Spotkał się on z dużym uznaniem głosujących i został wybrany jako jeden z trzech w tym okręgu jesienią ubiegłego roku. Jego szacunkowy koszt wynosił 101 tysięcy złotych.

W marcu Urząd Miasta rozpisał przetarg na wykonanie zadania. Konkurs ofert wygrała firma F.H.U. Ordex z Suszca, która stworzy na terenie Przedszkola nr 8 boisko za 94,8 tys. złotych.

Jaki finalny kształt przybierze sportowa inwestycja? Boisko zlokalizowane będzie w południowo-wschodniej części ogrodu Przedszkola nr 8 przy ul. Wojska Polskiego 2. Teren jest zadrzewiony, jednak przyjęte wymiary boiska pozwalają na jego wykonanie bez konieczności wycinki drzew.

Firma z Suszca stworzy boisko wielofunkcyjne do piłki nożnej siatkówki i lekkoatletyki (bieżnia 2-torowa), o wymiarach wewnętrznych płyty boiska min. 9,5m x 14m, przeznaczone dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Na płycie boiska staną bramki i demontowane słupki do siatkówki wraz z siatką. Bieżnia o szerokości 2x0,75m znajdzie się wewnątrz boiska i będzie biegła wokół jego granic.

Nawierzchnię boiska zostanie wykonana z bezpiecznego dla dzieci dwukolorowego - osobno dla boiska i bieżni - poliuretanu wylewanego. Tym samym, przedszkolaki zyskają minimum 134 m2 do ćwiczeń sportowych. Boisko zostanie zamknięte, dzięki ogrodzeniu panelowemu wraz z furtką prowadzącą na teren przedszkola. Aby z boiska mogły korzystać dzieci z osiedla A, w istniejącym ogrodzeniu zamontowana zostanie furtka pozwalająca na wejście na teren boiska z zewnątrz. Dodatkowo, część wschodnia wiekowego ogrodzenia przedszkola zostanie wyremontowana.

joa / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.