Wiadomości

  • 18 stycznia 2018
  • wyświetleń: 4653

Zatrzęsło w Tychach. Tąpnięcie o sile 3,6 Richtera

Chwilę przed południem mieszkańcy całej aglomeracji odczuli mocny wstrząs. Media społecznościowe zalała fala pytań - co to było? Według danych GIG to tąpnięcie w rudzkiej kopalni Bielszowice. Miało siłę 3,6 w skali Richtera.

Trzęsące się talerze i brak stabilności podłoża - to uczucie zna chyba każdy mieszkaniec Górnego Śląska. Dziś ok. 11:37 odczuli je nie tylko mieszkańcy Tychów, ale całej aglomeracji. Wstrząs przeszedł niczym piorun przez miasta od Rudy Śląskiej przez Zabrze, Katowice, Mysłowice, a także Mikołów i Tychy.

Tąpnięcie zanotowały nie tylko czujniki Górnośląskiej Regionalnej Sieci Sejsmicznej Głównego Instytutu Górnictwa, ale też stacje sejsmologiczne w Ojcowie i Książu. Do wstrząsu wysokoenergetycznego doszło w kopalni Ruch Bielszowice, która w trosce o pracowników zatrzymała wydobycie. Górnicy zostali wyprowadzeni z miejsca zagrożenia, wszyscy są cali.

joa / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.