Wiadomości

  • 24 czerwca 2024
  • wyświetleń: 1624

[FOTO] Wyciek gazu wzdłuż ulicy Stoczniowców. Całkowita blokada drogi

W sobotę 22 czerwca około godz. 22.00 dyżurny tyskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o zapachu gazu wzdłuż ul. Stoczniowców 70. Na miejsce zgłoszenia zadysponowane zostały zastępy strażaków JRG Tychy oraz pogotowie gazowe. Po przybyciu na miejsce i wykonaniu rozpoznania i pomiarów okazało się, że gaz wydobywa się ze studzienek kanalizacyjnych.

Wyciek gazu wzdłuż ulicy Stoczniowców. Całkowita blokada drogi
Wyciek gazu wzdłuż ulicy Stoczniowców. Całkowita blokada drogi - 22.06.2024 · fot. 112tychy.pl


Kierujący działaniem ratowniczym podjął natychmiastową decyzję o całkowitej blokadzie drogi i wezwaniu na miejsce patroli policji. Ulica Stoczniowców 70 od skrzyżowania z ul. Dunikowskiego, poprzez rondo Harcerskie (Harcerska - Stoczniowców 70), aż do ronda św. Jadwigi (Stoczniowców 70 - Żwakowska) została całkowicie zablokowana. Mierniki wykazywały znaczną ilość gazu w atmosferze.

Dodatkowo na miejsce zadysponowane zostały zastęp strażaków OSP Lędziny, a zabezpieczenie rejonu operacyjnego KM PSP Tychy pełniły zastępy strażaków OSP Bieruń Stary i OSP Bojszowy. Pracownicy pogotowia gazowego wykonali pomiary oraz częściowy wykop celem zlokalizowania źródła wycieku. Niestety bez rezultatu. Około godziny 2.00 w nocy stężenie okazało się na tyle niskie, że strażacy mogli wrócić do koszar. Dalsza kontrola oraz usunięcie usterki spoczywa na pracownikach pogotowia gazowego.

ar / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.