Wiadomości

  • 22 czerwca 2024
  • wyświetleń: 464

[FOTO] Bezpieczne wakacje z tyskimi dzielnicowymi

Policjanci z Tychów odwiedzili w środę 19 czerwca uczniów Szkoły Podstawowej nr 21, by przypomnieć im o najważniejszych zasadach, o których muszą pamiętać podczas nadchodzących wakacji. Było wiele radości i uśmiechu. Mamy nadzieje, że edukacja dzieci zaowocuje najważniejszym - ich bezpieczeństwem.

Bezpieczne wakacje z tyskimi dzielnicowymi. Spotkanie z uczniami SP 21 - 19.06.2024 · fot. KMP Tychy


Uczniowie wykazali się sporą wiedzą i aktywnie uczestniczyli w dyskusji na temat bezpiecznych postaw. Głównym tematem było bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku. Dzielnicowi omówili najważniejsze zasady, przypomnieli najmłodszym jak zachowywać się podczas wypoczynku nad wodą, w górach, w lesie czy na placu zabaw. Rozmawiali również z dziećmi na temat ograniczonego zaufania w stosunku do obcych osób. Obecność policjantów była znakomitą okazją nie tylko do rozmów, ale także do obejrzenia z bliska jednego z najnowszych tyskich radiowozów, co niewątpliwie było dla uczniów nie małą atrakcją.

Tyscy mundurowi, w ramach kampanii „Dzielnicowi bliżej nas” niemal codziennie spotykają się z mieszkańcami miasta, nie tylko tymi najmłodszymi. Jej głównym założeniem jest bezpośredni kontakt z obywatelami. Dzięki temu policjanci szybciej pojawiają się w miejscach, które zdaniem społeczeństwa są szczególnie zagrożone. Podejmują kroki, mające na celu przywrócenie oczekiwanego przez społeczeństwo ładu i porządku.

W trakcie obchodu dzielnicy starają się także dotrzeć do osób starszych, samotnych, którym często udzielają pomocy. Pomagają rodzinom, informują obywateli o możliwościach prawnych czy administracyjnych. Więcej czasu poświęcają na kontakt z obywatelem oraz bezpośrednią z nim rozmowę. Dlatego też dzielnicowi nazywani są policjantami pierwszego kontaktu, którzy są gotowi służyć pomocą wszystkim mieszkańcom, także tym najmłodszym.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.