Wiadomości

  • 25 kwietnia 2024
  • 26 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 1375

Hokej: znamy sztab szkoleniowy na kolejny sezon

Znamy już skład całego sztabu szkoleniowego w nadchodzącym sezonie. Głównym trenerem pozostanie Pekka Tirkkonen, a pomagać mu będą Adam Bagiński, Yan Shelepnev i Jakub Gruth.

Głównym trenerem pozostanie Pekka Tirkkonen, a pomagać mu będą Adam Bagiński, Yan Shelepnev i Jakub Gruth.
Głównym trenerem pozostanie Pekka Tirkkonen, a pomagać mu będą Adam Bagiński, Yan Shelepnev i Jakub Gruth · fot. GKS Tychy


Prawie miesiąc temu kontrakt przedłużył pierwszy szkoleniowiec, a teraz podpisy pod nowymi umowami złożyli asystenci. Kilka tygodni temu informowaliśmy o przedłużeniu kontraktu przez pierwszego trenera. 55- letni Fin objął zespół w połowie października ubiegłego roku. Po dwóch dniach pracy z drużyną czekał go pierwszy poważny sprawdzian. W Superpucharze Polski GKS Tychy zmierzył się bowiem z mistrzem kraju, GKS Katowice. „Trójkolorowi” wygrali pierwsze w sezonie trofeum, a nowy szkoleniowiec w świetnym stylu rozpoczął swoją przygodę w Tychach. Kilka miesięcy później sięgnął jeszcze po Puchar Polski.

Wcześniej jego obowiązki pełnił dotychczasowy asystent. Adam Bagiński po odejściu Andrieja Sidorenko prowadził bowiem zespół w roli pierwszego szkoleniowca. Po objęciu sterów przez Fina, „Bagiś” ponownie wrócił do funkcji drugiego trenera.

Trzecim z trenerów jest Yan Shelepnev, który dołączył do GKS-u Tychy przed startem sezonu i jest odpowiedzialny za szkolenie bramkarzy.

W przyszłym sezonie trenerem przygotowania motorycznego nadal będzie Jakub Gruth.

ar / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.